W niedzielę sygnał syren, utrudnienia drogowe

na terenie miasta zostaną uruchomione na jedną minutę syreny alarmowe

 

Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Suwałkach informuje, że w dniu 17 września 2023 roku, w godzinach pomiędzy 11.00 a 12.00 na terenie miasta zostaną uruchomione na jedną minutę syreny alarmowe, w celu upamiętnienia 84 rocznicy agresji sowieckiej na Polskę.


 
Uruchomienie syren w tym dniu będzie jednoczesnym sprawdzeniem sprawności systemu alarmowania, zgodnie z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 7 stycznia 2013 r., w sprawie systemów wykrywania skażeń i powiadamiania o ich wystąpieniu oraz właściwości organów w tych sprawach (DZ. U. 2013 r. poz. 96). Sygnały alarmowe przekazywane w tym dniu będą ćwiczebne.

 

W związku z organizacją uroczystości Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach informuje również, że w dniu 17 września 2023 r. w godz. 11:20 – 13:00 zostanie wyłączona z ruchu ulica Wojska Polskiego w Suwałkach (na odcinku od skrzyżowania z ul. Sportową do skrzyżowania z ul. Bydgoską).

6 Komentarzy

Sceptyczna

16/09/2023

Co to za rocznicę do uswięcenia??? Nie zapominajcie,że sowieci też ten kraj wyzwolili.Tyle lat po wojnie a politykierów głowy gorące.Brak słów na tę parady,modlitwy,marsze...

Rosjanie nie wyzwolili Polski, tylko ją podzielili razem z Niemcami w 1939. W 1940 zabili w Katyniu 22 tysiące internowanych polskich żołnierzy, głównie z KOP. Zaś po wojnie polowali na Polaków m.in. w Obławie Augustowskiej. Zaś ich pomagierzy przywiezieni na tankach skazywali Polaków na kary śmierci za to, że byli żołnierzami AK, np. gen. Fieldorfa Nila.

Wyzwalając mordowali,gwałcili,wywozili na Syberię,torturowali,masz szczęście i ciesz się że nie żyjesz w takich czasach,bo wiesz co by ci zrobili ci wyzwoliciele.Nie pisz więcej takich bzdur.A jak nie podoba się to na Białoruś lub do sowietów,z takimi poglądami chętnie cię przyjmą.

Kim ty jesteś, że ośmielasz się wypowiadać w takim tonie? Zwykłą komuszą wszą i gnidą. Ruscy wyzwolili Polskę... No nie mogę...

Dodaj komentarz