Suwałkom grozi zalew "inżynierów i lekarzy"?

Radny Tadeusz Czerwiecki z Prawa i Sprawiedliwości o przypływie emigrantów

 

Miasto Suwałki powinno zacząć przygotowywać się nad przyjęciem "inżynierów i lekarzy", którzy przepływają pontonami przez Morze Śródziemne" - sugerował na ostatniej sesji Tadeusz Czerwiecki z Prawa i Sprawiedliwości. 

 

Temat imigrantów, którzy w najbliższych latach mogą pojawić się w Suwałkach poruszył radny PiS Tadeusz Czerwiecki. Jego zdaniem do takiej sytuacji dojdzie i dobrze by było, aby miasto już teraz miało przygotowany jakiś plan działań. 

- Ten temat może nie dotyczy spraw bieżących, ale myślę o przyszłości. Za dwa lata najprawdopodobniej dostaniemy przydział z Unii Europejskiej części tych inżynierów i lekarzy, którzy przepływają pontonami przez Morze Śródziemne. Czy miasto nie powinno już zacząć się przygotowywać do tego, bo na pewno jakaś część z nich wyląduje w Suwałkach. To może być bardzo poważny temat i myślę, że zawczasu należałoby podjąć jakieś działania i plany, żeby to się nam w przyszłości nie odbiło czkawką - mówił Tadeusz Czerwiecki.  

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk nie wiedział co ma radnemu odpowiedzieć. Żartował, że możemy być spokojni, bo ciężko będzie przypłynąć do miasta Czarną Hańczą. Dodał też, że nie widzi powodu, aby martwić się na zapas. 

- Na razie nie będę odpowiadał na to pytanie jak oni przypłyną. Czarną Hańczą chyba nie przypłyną do nas, może dojadą z Europy Zachodniej. Nie wiem co będzie, nie przejmuje się na zapas. No bo jak my mamy się przygotować do przyjęcia imigrantów z Afryki, z Bliskiego Wschodu, czy z Azji - skwitował włodarz.  

24 Komentarzy

Adrian

05/03/2024

Z lekarzami jest tak, że gdyby nie lakarze z Białorusi i częściowo z Ukrainy, to moglibyśmy zamykać suwalskie szpitale, a już na pewno kilka oddziałów.

Inżynierów i lekarzy z Afryki nie widziałem, ale PiS od dawna powtarza kłamstwo że UE nam kogoś przymusowo przyśle,
Nikogo nie przyśle, bo mamy nadmiar uchodźców z Ukrainy a poza tym nie ma mechanizmu przymusowej relokacji.

nie ma mechanizmu relokacji? Tak powiedzieli w TVN? Chłopie wyjdź z matrixa i zainteresuj się co ci eurokraci w niedalekiej przyszłości zafundują. W wypowiedzi Czerwieckiego jest dużo sarkazmu, ale jacy lekarze przyjeżdżają do europy to widzimy na ulicach Brukseli, Paryża czy Sztokholmu

PiSwyborca

05/03/2024

Zacznijcie myśleć o Polsce, o gospodarce, o nauce a nie ciągle straszycie muzułmanami , Tuskiem i Unia Europejska. Mamy was dość komuniści z złodzieje . PiS to stan umysłu a nie partia . Dorwiecie się do władzy i co zrobicie ? Już wiadomo obsadzicie wszystko co się da swoimi kolesiami tłustymi kotami. Po latach widać po Zielińskim jak dobrze się żyje za cudze pieniądze …

Niektórym to konwencja pisu zaszkodziła na głowe i głupoty gadają 

poldek

06/03/2024

to już może sprawami spółdzielni się zajmij albo polowaniem, bo fuzja zardzwieje tak samo jak rozum

 

Napoleon

06/03/2024

Powinna skierować pana Czerwieckiego na badania lekarskie, czy jest zdrowy na umyśle. Nie może zrządzać spółdzielnią facet, który ma kuku na muniu.

PEDRAS

06/03/2024

Szanowny panie może tak do sprzątania na terenie spółdzielni ci murzyni .Pomyśl preześiku.

Dodaj komentarz