Miasto tnie koszty wyłączając uliczne oświetlenie

ZDiZ informuje o planowanym wyłączeniu części oświetlenia ulicznego

Zarząd Dróg i Zieleni w Suwałkach, mając na uwadze potrzebę ograniczenia kosztów zużycia energii elektrycznej w mieście Suwałki informuje o planowanym wyłączeniu części oświetlenia ulicznego.

 

Podjęcie decyzji podyktowane zostało rosnącą ceną energii elektrycznej i koniecznością obniżenia bieżących wydatków. Całkowite wyłączenie oświetlenia po godzinie 23.00 zostało przewidziane w lokalizacjach o niewielkim natężeniu ruchu w porze nocnej. Na pozostałych wskazanych lokalizacjach nastąpi częściowe wyłączenie oświetlenia – pojedyncze oprawy odcinków linii oświetleniowej. Pracownicy ZDiZ w Suwałkach rozpoczną wyłączanie fragmentów oświetlenia miejskiego od dnia 04.05.2022r., prace potrwają około dwóch tygodni.

 

I. CAŁKOWITE WYŁĄCZENIE OŚWIETLENIA PO GODZINIE 23:00 (DO 23:00 OŚWIETLENIE ŚWIECI)

 

1. Boisko przy ul. Wileńskiej

2. Boisko przy ul. Jagiełły 48

3. Staniszewskiego

4. Reja odcinek zamiejski – od wiaduktu nad obwodnicą Suwałk do granic miasta

5. Raczkowska na odcinku od przejazdu kolejowego do granic miasta

6. Wojska Polskiego (na wysokości byłego zajazdu „Cowboy”

7. Północna od ul.Pileckiego do granic miasta

8. Pileckiego

9. Wyszyńskiego od ul. Pileckiego w kierunku ogródków działkowych

10. Innowacyjna

11. Walerego Romana

12. Utrata od ul. 100-lecia Niepodległości do wysokości Aresztu Śledczego

13. Majerskiego

14. Dąbrowskiego (część ulicy)

15. Rzemieślnicza

16. Hubala

 

II. CZĘŚCIOWE WYŁĄCZENIE OŚWIETLENIA – POJEDYNCZE OPRAWY ODCINKÓW LINII OŚWIETLENIOWEJ

 

1. Wyszyńskiego – oświetlenie parkowe przy DPS Kalin

2. Armii Krajowej na odcinku od ul. Reja do ul. Pułaskieg

3. Sikorskiego od ul. Grunwaldzkiej do granic miasta

4. oświetlenie garaży od ul. Lityńskiego 16 do ul. Kowalskiego 23

5. Grunwaldzka od ul. Bakałarzewskiej do ul. Powstańców Wielkopolskich

6. Bakałarzewska od ul. Grunwaldzkiej do granic miasta

7. 100-lecia Niepodległości

8. Sejneńska od przejazdu kolejowego do granic miasta

9. Piaskowa

10. Leśna (z wyłączeniem ul. Wojska Polskiego i dublera pomiędzy ul. Krakowską i ul. Wojska Polskiego)

11. Aleksandry Piłsudskiej

12. Raczkowska od ul. Warszawskiej do ul. Wojczyńskiego

13. Piekarskiego

11 Komentarzy

Pretensje proszę kierować do partyjniackich koleżków knura spod suwalskiej Szwajcarii. To efekt polskiego wała. Tak to jest jak za tworzenie prawa biorą się totalni dyletanci i kompletne dzbany. Poczekajmy jeszcze jak w ratuszu dokonają kalkulacji o ile mniej pieniędzy wpłynie do kasy ratusza z tytułu obniżonego PIT.

Ciekawski Lewak

05/05/2022

Dodane przez SIRHC w odpowiedzi na

Zgadzam się, cała akcja z majstrowaniem przy PIT to polityczny plan scentralizowania kraju. To plan Kaczyńskiego i jego lenników aby w przyszłości całkowicie uzależnić samorządy i instytucje administracji lokalnej od PZPR (PiS) tak jak np. towarzysz Zieliński w narodowej fabryce desek (czytaj Lasy Pisowskie), pisowskich wiejskich gminach(tam ich oświecony elektorat), kołach gospodyń wiejskich, parafiach (tu w porozumieniu z sukienkowymi), prawicowych stowarzyszeniach, czy tak jak uprzednio upolityczniając i obsadzając w  służbach mundurowych swoich "łoficerów politycznych" (policja, więziennictwo, straż pożarna, wojsko, a teraz  WKU). Suweren pisowski za bardzo tego nie kuma, więc karuzela kręci się dalej, a to niestety dotyczy prawie całej Polski. Rządowe i katolickie media (kurwizja , trwam, radio ma ryja, republika, sieci, do rzeczy, a teraz 90% prasy lokalnej przejętej przez pisowski partyjny ORLEN) zatruwają  część kraju prymitywną propagandą sukcesu, zupełnie jak w Rosji czy na Węgrzech. A tu czeka nas kolejna obniżka PIT z 17 do 12 procent  (podobno od 1 lipca, ale jeszcze nie wiadomo, gdyż w tym pisowskim bu..delu nawet księgowi nie mogą się połapać).Reasumując, bolszewicki rząd systematycznie zaciska pętlę finansową samorządom i jednocześnie za  brak lokalnych inwestycji czy problemy finansowe obarcza i będzie obarczał nieprzychylnych sobie samorządowców, albo dalej powtarzał, po raz tysięczny, że to wina Tuska.

Ps. Kara nałożona na  Polskę za pisowski projekt zmian w sądownictwie z 2016 roku m.in. Izba dyscyplinarna Sądu Najwyższego - stan na 5 maja 2022 roku:183 miliony Euro, to TYLKO 870 MILIONÓW PLN (kara codziennie rośnie o kolejny 1 milion euro).

Roman

05/05/2022

Dodane przez Ciekawski Lewak w odpowiedzi na

W mieszkaniu masz takie ceramiczne owalne naczynie z klapą.Otwórz je i wsadź tam ryj ,i wykrzycz wszstko co ci leży na sercu,może poczujesz się lepiej,ten otwór ciebie wysłucha i przytaknie.

 

Tojfelus

04/05/2022

Wyłączyć sygnalizację świetlne w godzinach nocnych i weekendach gdy jest znikomy ruch. Czas się przyzwyczaić że tranzyt wyjechał z miasta i częściej  w mieście stoji się na czerwonym niż jeździ. 

Dodaj komentarz