Droga Krzywe-Sobolewo wyremontowana

Oficjalne otwarcie wyremontowanej drogi powiatowej Krzywe-Sobolewo odbyło się w poniedziałek (18.11) w miejscowości Krzywe.

Uczęszczany odcinek wyremontowano dzięki środkom Gminy Suwałki i Funduszu Dróg Samorządowych. Co prawda droga należy do powiatu, ale starostwa nie stać było na jej remont, dlatego władze gminy zdecydowały, że same wniosą potrzebny wkład. Powiat złożył natomiast wniosek o rządowe wsparcie w wysokości 50 procent. W sumie, dzięki tej współpracy, w gminie wykonano trzy odcinki asfaltowej nawierzchni o łącznej długości ponad 5 kilometrów: w miejscowościach Krzywe-Sobolewo, Płociczno oraz Hucie, za łączną kwotę ponad 2,6 mln złotych.


Jak wyjaśniał na otwarciu Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki, mieszkańców nie interesuje, do kogo należy droga i kto jest jej właścicielem. Chcą jeździć drogami dobrymi, asfaltowymi i bezpiecznymi. Skoro więc powiatu nie stać na inwestycję, a droga leży na terenie Gminy Suwałki, samorząd przyszedł z pomocą.


W uroczystym otwarciu drogi udział wzięli między innymi Jarosław Zieliński, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz wiceminister MSWiA, Witold Kowalewski, starosta powiatu suwalskiego, licznie zgromadzeni wójtowie gmin oraz przedstawiciele służb mundurowych. Swoją obecność zaznaczyli też mieszkańcy, a miejscowe gospodynie na czele z Małgorzatą Dojnikowską, sołtys wsi Sobolewo, wręczyły zebranym własnoręcznie wykonane ekologiczne mydełka.

Dodaj komentarz