Starosta Suwalski ze Srebrnym Krzyżem Zasługi

Witold Kowalewski odznaczony za działalność na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce

 

Starosta suwalski Witold Kowalewski został odznaczony przez Prezydenta RP Srebrnym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce. 

 

W czwartek (25.05) w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego z udziałem Prezydenta RP Andrzej Duda i jego Małżonki Agaty Kornhauser–Dudy, podczas której Prezydent wręczył ordery i odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w działalności na rzecz samorządu terytorialnego w Polsce. Z województwa podlaskiego Srebrnymi Krzyżami Zasługi uhonorowani zostali: starosta suwalski Witold Kowalewski i wieloletni sołtys wsi Pieńczykowo Paweł Santorowski. 

- Dziękuję za pracę i służbę dla Rzeczypospolitej, dla tego co jest istotą samorządu – dla mieszkańców. Samorząd terytorialny przez ostatnie dziesięciolecia bardzo dobrze przysłużył się Rzeczypospolitej i nam wszystkim. Przysłużył się przez Państwa działalność, przez Państwa ręce – podkreślił Andrzej Duda.

Dzień Samorządu Terytorialnego został ustanowiony przez Sejm w 2000 roku dla upamiętnienia pierwszych wyborów samorządowych w 1990 roku i w rocznicę 10–lecia odrodzenia polskiego samorządu terytorialnego.

 

Źródło/Foto: Kancelaria Prezydenta/Podlaski Urząd Wojewódzki

2 Komentarzy

Dodaj komentarz