Powiatowe Centrum Sportu oficjalnie otwarto w Sejnach

oficjalne przekazanie do użytku Hali Sportowej w Sejnach

 

W piątek (19.01) odbyło się oficjalne przekazanie do użytku Hali Sportowej przy Zespole Szkół Ogólnokształcących w Sejnach. 

 

Uczniowie i mieszkańcy powiatu sejneńskiego mogą już korzystać z hali o powierzchni ponad 400 m2, boiska do gier zespołowych, sal do fitnessu i baletu, ścianki wspinaczkowa, czy sauny. W Sejnach oficjalnie otwarte zostało bowiem Powiatowe Centrum Sportu. Budowę hali rozpoczęto wiosną 2021 r. Całkowity koszt inwestycji to blisko 12 mln zł. Pieniądze pozyskano z kilku źródeł: 4,5 mln zł otrzymano z Programu Sportowa Polska - Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej, 3,5 mln zł pozyskano z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020 przekazano ponad 173 tys. zł, a z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów - 800 tys. zł.

– Sport to nie tylko rywalizacja, lecz także droga do zdrowia i samodoskonalenia młodego pokolenia. Ten nowy obiekt sportowy otwiera drzwi do lepszych warunków, inspirując młodzież do aktywności, wytrwałości i rozwijania pasji – powiedziała Wiesława Burnos, członek zarządu województwa podlaskiego, która wraz z radnymi: Jadwigą Zabielską, Wandą Elżbietą Mieczkowską, Cezarym Cieślukowskim i Bogdanem Dyjukiem, przekazała do nowo otwartego obiektu sprzęt sportowy ufundowany przez samorząd województwa.

Andrzej Małkiński, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Sejnach zaznaczył, że obiekt był bardzo potrzebny, ponieważ stara szkolna sala sportowa była już bardzo wysłużona. – Ćwiczenie na takiej sali jest o wiele bardziej komfortowe, a poprawa warunków przyczyni się do jeszcze lepszych osiągnięć sportowych – mówił dyrektor szkoły.

 

Z obiektu może skorzystać każdy: od przedszkolaka do seniora i każdy znajdzie tu coś dla siebie. Oprócz trzysektorowej sali, siłowni, sali do baletu, ścianki wspinaczkowej i sauny jest tu sala do fizykoterapii i rehabilitacji, sala do sportów walki oraz sala do gimnastyki korekcyjnej.

 

1 Komentarzy

Dodaj komentarz