Podrożeją egzaminy na prawo jazdy

Podwyżki cen za egzamin na prawo jazdy od kwietnia. 

 

O 20 zł więcej za część teoretyczną i średnio o 40 zł więcej opłaty za egzaminy praktyczne - tak kształtować się będą podwyżki cen za egzamin na prawo jazdy od kwietnia. 

 

XLIX sesja Sejmiku Województwa Podlaskiego odbyła się w poniedziałek (27.02) w Białymstoku. Radni wojewódzcy podczas posiedzenia przyjęli nowe stawki egzaminów na prawo jazdy. Pierwsze od dziesięciu lat podwyżki rekomendował Zarząd Związku Województw Rzeczpospolitej Polskiej. Jako argumenty podawano rosnące koszty, w tym paliwa, ale również najmu pojazdów, usług remontowych oraz eksploatacji floty. 

 

Od pierwszego kwietnia bieżącego roku stawki egzaminów na prawo jazdy w województwie podlaskim, w tym w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Suwałkach wzrosną o 20 złotych za część teoretyczną i średnio o 40 zł za egzaminy praktyczne:

 

  •     200 zł to koszt egzaminu na kat.: AM,A1,A2,A B1,B,C1 D1 lub T;
  •     250 zł na kategorie: B+E,C1+E;C;C+E,D, D+E lub D1+E.

 

Podniesienie cen za egzaminy państwowe na prawo jazdy , argumentując decyzję rosnącymi kosztami m.in. paliwa, eksploatacji i najmu pojazdów czy usług remontowych. Warto podkreślić, że będzie to pierwsza od dziesięciu lat podwyżka stawek za egzaminy.

Dodaj komentarz