Kaskadowy pomiar prędkości na Suwalszczyźnie

Kontrola prędkości w regionie

Mundurowi na terenie całego powiatu suwalskiego egzekwowali od kierujących przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz sprawdzali ich trzeźwość. 36 kierujących przekroczyło prędkość. 

 

W piątek (27.11) od wczesnych godzin rannych policjanci suwalskiej „drogówki” na terenie całego powiatu suwalskiego, przeprowadzali kaskadowy pomiar prędkości. Celem tych działań było egzekwowanie od kierujących przestrzeganie ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne kraju.

 

Policjanci skontrolowali ponad 60 pojazdów. Tylko w piątek prędkość przekroczyło 36 kierujących. Mundurowi przypominali uczestnikom ruchu jak ważna jest jazda z prędkością bezpieczną – taką, przy której kierujący zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

 

Dodaj komentarz