Zabiegi tajskie – skuteczny sposób na to, aby zacząć przyjemnie 2022 rok

Zabiegi tajskie – skuteczny sposób na to, aby zacząć przyjemnie 2022 rok

Twoja lista postanowień noworocznych nie ma końca? Chcesz zacząć biegać, więcej zarabiać, codziennie czytać i dbać o relacje z bliskimi? Stop! Chociaż początek roku to dobry moment, aby zacząć działać, to najpierw zadbaj o siebie. Warto to zrobić, aby mieć więcej energii do realizowania swoich celów. Świetnie sprawdzą się np. zabiegi tajskie. Dowiedz się, co to jest i jaki masaż wybrać dla siebie.

 

Fascynacja wschodnimi technikami dbania o ciało i duszę trwa od kilku lat. Nic dziwnego! Według tradycji zabiegi te pomagają poprawić zdrowie, zrelaksować się i pobudzić organizm do działania. Przekonująco brzmią także liczne opinie osób, które korzystały z tego typu metod.

 

Zabiegi tajskie – co to jest?

Zabiegi tajskie to różnego rodzaju masaże, podczas których wykorzystuje się techniki akupresury i jogi pasywnej. Polegają one na dociskaniu i rozciąganiu różnych obszarów ciała, dzięki czemu można oddziaływać na pracę całego organizmu.

 

Masażysta podczas pracy wykorzystuje przede wszystkim części swojego ciała – dłonie, łokcie, przedramiona, stopy i kolana – ale często korzysta także z naturalnych olei, kamieni lub specjalnych sakiewek ziołowych. Pomagają one zwiększyć intensywność masażu, a tym samym uzyskać lepsze efekty.

 

Masaż tajski – jaki wybrać?

Wśród zabiegów tajskich wyróżnia się kilkadziesiąt różnych masaży. Wśród najpopularniejszych, oferowanych np. w hotelu medycznym w Świeradowie-Zdroju wyróżnia się:

  • klasyczny masaż tajski – przez wielu określany jako joga dla leniwych. Masażysta uciska i naciąga ciało w różnych kierunkach, co czasem wywołuje dyskomfort. Jednak ulga, która pojawia się po zabiegu, jest nie do opisania,
  • masaż gorącym olejem kokosowym – olej zawiera wiele minerałów i witamin, w tym witaminę E – antyoksydant, który wspiera procesy anti-aging. Składniki te pomagają uzyskać efekt wygładzonej, ujędrnionej i uelastycznionej skóry po zabiegu,
  • masaż ciepłymi stemplami ziołowymi – masażysta uciska ciało za pomocą bawełnianych sakiewek wypełnionych aromatycznymi ziołami. Ich składniki aktywne wspomagają poprawę krążenia krwi, przemiany materii i eliminacji toksyn z organizmu,
  • masaż tajski stóp – idealny wybór dla osób, które dużo chodzą lub mają pracę stojącą. To doskonały sposób na to, aby zrelaksować się po całym dniu i nabrać sił do działania.

W ofercie ośrodków znajdziesz także masaże wspierające odchudzanie, a także na twarz. Dzięki tak bogatej gamie zabiegów można zadbać o siebie kompleksowo.

 

Zabiegi tajskie – dla kogo sprawdzą się najlepiej?

Jesteś zabieganą osobą, która ma wiele obowiązków? Przez cały dzień marzysz o tym, żeby położyć się do łóżka, a wieczorem nie możesz zasnąć ze zmęczenia? A może chcesz poprawić swój wygląd twarzy i ciała? Zabiegi tajskie zostały stworzone właśnie z myślą o Tobie. Szeroki wybór masaży pozwala znaleźć idealną formę relaksu dla siebie.

 

Z zabiegów mogą korzystać zarówno mężczyźni, jak i kobiety, w każdym wieku. Przeciwwskazaniami są ciąża, a także różne choroby przewlekłe. O więcej informacji warto zapytać w wybranym ośrodku medical SPA.

 

Zdecyduj się na zabiegi tajskie i pozwól sobie na odrobinę przyjemności. Nowy rok nie może zacząć się lepiej!

Dodaj komentarz