Oferty pracy dla opiekunki Niemcy. Jak aplikować na tę posadę?

Oferty pracy dla opiekunki Niemcy. Jak aplikować na tę posadę?

Szukasz aktualnych ofert pracy dla opiekunki Niemcy? Zastanawiasz się, jak zdobyć pracę dla opiekunek osób starszych w Niemczech? Zobacz, jak aplikować!

 

Praca w Niemczech w XX wieku wydawała się Polakom przywilejem dostępnym wybranym. Osoby, które miały ciocię lub wujka za naszą zachodnią granicą chodziły lepiej ubrane. W ich domu pojawiały się niedostępne w naszych sklepach łakocie. Rodzina zawsze mogła wesprzeć je w razie potrzeby.

 

A dziś? Zatrudnienie w sektorze opiekuńczym na terenie Niemiec jest powszechnie dostępne. Nie zmieniło się jedno. Współpracując z niemiecką agencją opiekunek, zarobisz zdecydowanie więcej niż na tym samym stanowisku w Polsce. Do tego niemieccy pracodawcy zapewniają darmowy przejazd tam i z powrotem oraz zakwaterowanie na miejscu. A to przyczynia się do sporych oszczędności osoby zatrudnionej.

 

Starając się o ofertę pracy dla opiekunek w Niemczech, nie ukrywaj wieku.

Aplikowanie na stanowisko w odpowiedzi na ofertę pracy wcale nie jest trudne. Główna zasada polega na tym, by mówić prawdę. Niemieckie agencje przydzielają opiekunkom podopiecznych na podstawie wprowadzonych danych i rozmowy rekrutacyjnej. Twój wiek nie jest przeszkodą. Niektórzy seniorzy wolą towarzystwo osób zbliżonych wiekowo. Pisz otwarcie, agencja i tak przecież sprawdzi Twój dowód.

 

Dane kontaktowe opiekunki osób starszych w Niemczech. Ile ich potrzeba?

Po co agencji adres opiekunki Niemcy? Czy nie jest to naruszenie granic prywatności? Agencje organizują transport do i z miejsca pracy w opiece. A to oznacza, że zatrudniając Cię, muszą wziąć pod uwagę aspekty organizacyjne całego przedsięwzięcia. Prócz tego adres będzie potrzebny podczas podpisywania umowy o pracę. Przyda się także Twój telefon kontaktowy i adres mailowy do korespondencji.

 

Termin rozpoczęcia pracy w opiece Niemcy i czas trwania zlecenia opiekuna.

Tutaj również warto pisać otwarcie. Agencja, która wystawiła ofertę pracy, może mieć dla Ciebie bardzo różne zlecenia. Czasem chcesz wyjechać na miesiąc, czasem na pół roku. Niektóre opiekunki chcą zacząć pracę od razu. Inne mają zobowiązania, z których muszą się wywiązać, zanim będą mogły rozpocząć współpracę. Oczywiście im większa jest Twoja elastyczność, tym szybciej znajdzie się dla Ciebie zlecenie. Od tej ogólnej reguły zdarzają się jednak wyjątki.

 

Doświadczenie w pracy dla opiekunek osób starszych i prawo jazdy.

To bardzo ważna kwestia. Możesz wcale nie mieć doświadczenia w pracy opiekunki Niemcy. Lecz na przykład zdarzyło Ci się opiekować przez pewien czas chorym członkiem rodziny. Agencja będzie ciekawa, czy miałaś do czynienia z osobą chorą na demencję, udar, cukrzycę lub stwardnienie rozsiane. Przyda się również Twoje doświadczenie w opiece nad osobą leżącą.

 

Znajomość języka niemieckiego w pracy jako opiekunka seniora.

Opiekunki seniorów w Niemczech powinny znać język niemiecki co najmniej w stopniu komunikatywnym. Nikt nie będzie od Ciebie wymagać pisania artykułów naukowych w tym języku. Chodzi wyłącznie o bycie dla seniora partnerem do rozmowy. Takie pogawędki są czasem dla starszych osób jedyną formą regularnego kontaktu ze światem. Prócz tego liczą się względy bezpieczeństwa. Jeśli senior zasłabnie, musisz być w stanie wezwać niemieckie pogotowie.

 

Szukasz pracy w opiece w Niemczech? Nie wstydź się swojego zdrowia.

Być może Tobie również dokuczają pewne dolegliwości zdrowotne. Może masz trudność z poruszaniem się lub problemy z kręgosłupem. Albo ze względu na stan zdrowia musisz być na wskazanej przez lekarza diecie. Obawiasz się, że w takim wypadku nie znajdziesz pracy w opiece? Nie musi tak być. Niektóre agencje oferują stanowiska nie wymagające dużego wysiłku fizycznego, na których senior potrzebuje głównie towarzystwa.

 

Gdzie znaleźć pracę opiekunki Niemcy z dobrym wynagrodzeniem?

Przede wszystkim szukaj miejsca w legalnie działającej agencji opiekunek z siedzibą w Niemczech. Jak to sprawdzić? Wystarczy wejść na dwie strony. Unternehmensregister.de oraz handelsregister.de to odpowiedniki polskich CEIDG oraz KRS. W wyszukiwarce na jednej z tych stron znajdziesz agencję, która działa zgodnie z prawem. Upewnij się tylko, że dokładnie wpisujesz jej nazwę.

 

Wolisz oszczędzić swój czas? Wejdź na Jobspricura.de/pl. Wypełnij formularz kontaktowy. Wówczas zadzwonimy i umówimy się z Tobą na rozmowę.

 

Materiał zewnętrzny

Dodaj komentarz