Jak założyć zamek na suwak?

Jak założyć zamek na suwak?

Każdy z nas był kiedyś w sytuacji, że w jego ulubionej pościeli zepsuł się suwak. Czy to powód, aby żegnać się z naszym ukochanym zestawem i wygrzebać z szafy pościel, która nieszczególnie przypada nam do gustu i chować ją pod narzutą? A może od razu powinniśmy szukać pomocy profesjonalisty? Oczywiście, że nie. W tym artykule poznasz trzy sposoby, dzięki którym samodzielnie, w kilka minut sprawisz, że suwak w Twojej pościeli będzie działał jak nowy. Przetestuj je i sprawdź, który najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku.

 

Naprawa pościeli dla mistrza kuchni

Do tej metody potrzebujesz jedynie widelca z trzema ząbkami. Warto wiedzieć, że jeśli nie posiadasz takiego w domu, ale za to masz wystarczająco dużo siły, możesz spróbować odgiąć dwa pozostałe ząbki zwykłego widelca i stworzyć model idealnie pasujący do zamka. Kiedy przygotujesz już wszystkie niezbędne narzędzia, możesz przystąpić do działania. Wsuń ząbki widelca od dołu w zamek, mocno, tak aby dobrze się trzymał. Przytrzymaj widelec aby pozostał nieruchomy, przez cały czas. Teraz rozdziel suwak i złap za dwie taśmy. Następnie powoli i równocześnie wsuń obie taśmy suwaka pod ząbki widelca, tak aby zaczepić je o zamek. Gotowe! Pozostało tylko przesunąć zamkiem kilka razy po taśmie aby mieć pewność, że suwak działa poprawnie.

 

Sposób na suwak w pościeli dla mistrza precyzji

Jest to metoda, której opanowanie może wymagać kilku prób i błędów, ale ma też swoje plusy. Przede wszystkim możesz z niej skorzystać w każdej chwili, nawet jeśli nie masz przy sobie żadnych narzędzi. Liczy się tylko Twoja precyzja. Jeżeli zamek pościeli spadł, a taśma suwaka jest nadal ze sobą złączona, musisz delikatnie rozdzielić jej koniec na dwa osobne elementy. Chwyć zamek, trzymaj go nieruchomo i delikatnie nasuń go na jeden koniec taśmy. Teraz przytrzymaj zamek, tak aby nie przemieszczał się po suwaku i uważnie wsuń, drugą część. Kiedy oba elementy są już w zamku, mocno przesuń go po taśmie. Teraz rozdziel pozostałą, połączoną część taśmy i przesuń zamkiem, aby ostatecznie ją złączyć. 

 

Co łączy pościel na zamek i małą metalową blaszkę?

Oczywiście, jeżeli nie jesteś gotowy na skorzystanie z domowych metod naprawy pościeli, możesz również zakupić profesjonalne narzędzie do nakładania zamków. Rozwiązanie to jest szczególnie przydatne, jeśli często wymieniasz zamki lub musisz naprawić w krótkim czasie wiele z nich i chcesz mieć pewność, że sprawnie uporasz się z tym zadaniem. Jest to mała metalowa blaszka. Bez problemu kupisz ją w sklepach internetowych lub pasmanterii. Urządzenie należy zamontować do stabilnego blatu lub deseczki. Następnie w specjalnie wyżłobionym wgłębieniu, należy umieścić odwrócony spodnią stroną do góry zamek. Teraz pozostaje tylko chwycić taśmę, rozdzielić jej dwa końce i równocześnie wsunąć w zamek. Na koniec wystarczy tylko przesunąć go do końca suwaka i upewnić się, że wszystko działa, bez zarzutu.

 

Pamiętaj - nie ważne, na którą metodę się zdecydujesz, musisz odpowiednio zabezpieczyć naprawiony już suwak w pościeli, aby uniknąć podobnej sytuacji w przyszłości. Możesz na przykład zszyć ze sobą początek suwaka. Użyj do tego grubszej nitki, aby zapobiec jej przetarciu. Jeśli nie czujesz się pewnie z nitką i igłą, możesz użyć też, popularnego ostatnimi czasy, kleju na gorąco. Wystarczy, że nałożysz go odrobinę w miejscu złączenia dwóch taśm suwaka.

 

Mamy nadzieję, że któryś z podanych sposobów Tobie odpowiada i przyda się przy najbliższym naprawianiu zamka w pościeli. Warto pamiętać, że kupując pościel bądź inne elementy do sypialni (takie jak narzuty, poduszki czy koce) od sprawdzonych producentów, mamy większą pewność, że produkt posłuży nam przez wiele lat i nie zepsuje się tak szybko. 

Dodaj komentarz