"Zachowaj trzeźwy umysł"

spotkanie policjanta z uczniami w sprawie bezpieczeństwa

O konsekwencjach i zagrożeniach wynikających ze spożywania alkoholu i innych używek opowiadał uczniom I Liceum Ogólnokształcącego w Suwałkach policjant z Wydziału Ruchu Drogowego.

 

Policjant z suwalskiej komendy Policji spotkał się we wtorek (24.11) online z uczniami klas trzecich suwalskiego I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej. Rozmawiał z młodymi ludźmi o szeroko rozumianym bezpieczeństwie, ze szczególnym zwróceniem uwagi na nieprzestrzeganie zasad ruchu drogowego oraz sięganie po różnego rodzaju używki. Podczas spotkania nacisk położono na zagrożenia wśród młodzieży związane z nadużywaniem alkoholu i innych środków odurzających, które to wpływają destrukcyjnie na układ nerwowy, uniemożliwiając mu prawidłowe spełnianie jego funkcji. W tym kontekście poruszono też kwestię posiadania prawa jazdy, które część ze słuchaczy już ma lub za chwilę będzie miała. Przypomniano konsekwencje prawne naruszeń prawa, ale też rozmawiano o konieczności ich przewidywania, zwłaszcza pod kątem posiadania prawa jazdy i prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu, czy też innych środków odurzających. Podczas zajęć wykorzystano przekazane suwalskim policjantom na początku miesiąca przez prezydenta Suwałk urządzenia do wstępnego badania stanu trzeźwości.

 

Głównym celem spotkania było podniesienie wśród młodzieży poziomu wiedzy o konsekwencjach i zagrożeniach wynikających ze spożywania alkoholu i innych używek oraz przeciwdziałanie negatywnym skutkom związanych z ich zażywaniem takich jak agresja i niepożądane zachowania w grupie rówieśniczej, a także problemy z rozróżnianiem dobra od zła.

 

3 Komentarzy

marek minkiewicz

16/12/2020

wczoraj prokuratura krajowa aresztowała 5 funkcjonariuszy z komendy w suwałkach. mają zarzuty za fałszowanie dokumentow oraz kryminalni za  ochronę agencji towarzyskich. na  czele tej grupy stał niejaki sierzant ka*********k

Dodaj komentarz