Umowa na prowadzenie jadłodajni w Suwałkach podpisana

podpisanie umowy na prowadzenie jadłodajni przy parafii Św. Aleksandra

Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podpisał wartą 43.000 zł umowę na prowadzenie jadłodajni działającej przy parafii p.w. Św. Aleksandra. 

 

Z pomocy skorzystają głównie osoby bezdomne i dotknięte ubóstwem, matki samotnie wychowujące dzieci oraz rodziny pozbawione środków do życia. Parafia corocznie uzyskuje dofinansowanie z budżetu Miasta Suwałk w ramach otwartych konkursów ofert. Oprócz wyżej wymienionych osób jadłodajnia zapewnia również pomoc 15 dzieciom ze świetlicy socjoterapeutycznej.

 

Instytucja w okresie letnim (kwiecień-październik) jest czynna od poniedziałku do piątku, natomiast w okresie zimowym (listopad-marzec) jest czynna od poniedziałku do soboty. Wszyscy korzystający z pomocy przyjmowani są na podstawie zaświadczenia z MOPR i Urzędu Pracy potwierdzającego ich status. Z uwagi na stan epidemiczny oraz ograniczenia z tym związane w Jadłodajni, w każdy dzień roboczy wydawany będzie tylko suchy prowiant. Z chwilą zniesienia ograniczeń wynikających z sytuacji epidemiologicznej w zakresie prowadzenia działalności gastronomicznej wydawany będzie posiłek w postaci ciepłej zupy i pieczywa.

Dodaj komentarz