Co dalej z nielegalnym odprowadzaniem ścieków do Czarnej Hańczy?

Adam Ołowniuk, program dotacji na podłączenie do sieci kanalizacyjnej

O wyniki przeprowadzonej weryfikacji ws. nielegalnego odprowadzania ścieków do Czarnej Hańczy pyta radny Adam Ołowniuk z klubu "Łączą nas Suwałki".

 

Radny złożył do prezydenta Suwałk interpelację w sprawie przemyślenia uruchomienia programu dotacji na podłączenie do sieci kanalizacyjnej Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Suwałkach. Pismo wystosował w związku z upublicznieniem informacji dotyczącej problemu nielegalnego odprowadzania ścieków do Czarnej Hańczy. Pracownicy OSIR podczas wykonywania prac porządkowych natknęli się na nielegalne pomosty i punkty poboru wody, a także rury odprowadzające ścieki do Czarnej Hańczy. Miejsca, w których odnotowano występowanie rur ściekowych naniesiono na mapy i przekazano do Wód Polskich, które prowadzą dalsze postępowanie w tej sprawie. Okazało się, że w całym mieście jest 491 budynków nie podłączonych do systemu kanalizacji

 

Adam Ołowniuk poprosił o informację o podjętych działaniach oraz wynikach przeprowadzonej weryfikacji, a także zapytał czy nie powinien zostać opracowany specjalny program dotacji wspierający mieszkańców Suwałk w zakresie wykonania przyłączy do sieci kanalizacji. - Miasto Suwałki od lat wdraża działania, które mają na celu ochronę środowiska naturalnego i propagowanie prawidłowych postaw proekologicznych, dlatego przyłączenie do sieci kanalizacyjnej faktycznie uważam za niezbędne i konieczne. Negatywne oddziaływanie na środowisko wpływa na całą przyrodę dookoła i ma ono niebagatelny wpływ na jakość naszego życia oraz ochronę kurczących się zasobów wodnych - interpeluje radny Ołowniuk.

10 Komentarzy

gość

02/03/2021

mają być te dotacje. Nielegalne odprowadzanie ścieków jest przestępstwem. Powinno się za to karać i zobowiązywać do podłączenia do sieci kanalizacyjnej na własny koszt. A pan radny proponuje nagrodę w formie dotacji za wieloletnie zatruwanie środowiska i unikanie opłat za odprowadzanie ścieków. Tylko u hołowni tacy geniusze.

Gieniusz :)

02/03/2021

Dodane przez gość w odpowiedzi na

poczekaj chłopku na wyniki kontroli, nie masz o co się przywalić? o karze rozstrzyga "twój" sąd, a zmiany są Konieczne :)))) jeśli miasto może pomóc to dlaczego nie? Żebyś wiedział, że My u SH Wiemy Jak:)

Ja

03/03/2021

Dodane przez gość w odpowiedzi na

Cała prawda karać a nie jeszcze dotacje patologie  karać, nie płacili za ścieki powinni zwrócić

Adrian

02/03/2021

Brzegi rzeki nie powinny być grodzone, a ew. właściciele powinni zostawić pas dostępu do brzegu.
Proszę na koszt grodzących usunąć płoty, jeśli sam tego nie zrobią na wezwane urzędu.
W ten sposób zniknie też problem wypuszczania szamba do rzeki, bo od razu będzie widać.

Karolmaksik

03/03/2021

Karać oszustów a nie jeszcze przyłącza im robić!!! Radny Ołowniuk chyba z krzesła spadł!!! Co za chory pomysł!!! Co za chore kraj !! Co za chorzy ludzie!!! Co za chorzy radni-nieporadni!!!

Jestem posiadaczem domu od 7 lat. na ulicy nie skanalizowanej .Posiadam szambo ,które opróżniane jest przez uprawnioną firmę . Mieszkam ok.100m od rzeki . Czy ja też jestem trucicielem ? PWIK planował wykonanie sieci kanalizacyjnej i nie dostał dotacji .Byłem chętny na podłączenie się do tej sieci,ale nic z tego nie wyszło. Czy to ja mam sponsorować wykonanie ulicznej sieci kanalizacyjnej ? To jest chore...

Niektórzy chcieli by się przyłączyć ,ale nie ma do czego bo nie ma ulicznej kanalizacji.Mam szambo opróżniane przez upoważnioną firmę.Mieszkam ok 100 m od rzeki.

Dodaj komentarz