5 milionów złotych z UE na kolejne suwalskie autobusy

Dofinansowanie dla Suwałk autobusy CNG

Miasto Suwałki otrzymało dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości ponad 5 mln zł na zakup m.in. kolejnych autobusów komunikacji miejskiej napędzanych gazem CNG.

 

Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego oraz Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk podczas wspólnej konferencji prasowej poinformowali o szczegółach projektu Miasta Suwałki wartego blisko 8 mln, który otrzymał dofinansowanie z Unii Europejskiej w wysokości ponad 5 mln zł. Projekt dotyczy m.in. zakupu kolejnych autobusów komunikacji miejskiej napędzanych gazem CNG. W przyznane Suwałkom dofinansowanie zaangażowany był Radny Wojewódzki Paweł Wnukowski.

 

- Dziękuję wszystkim osobom, które pracowały nad tym by wniosek otrzymał dofinansowanie. Dodając do tego już realizowany projekt warty blisko 30 mln zł to rekordowe pieniądze w historii Suwałk, które przeznaczymy na zakup niskoemisyjnego taboru komunikacji miejskiej. Za te dodatkowe środki flota autobusów gazowych powiększy się z 15 już zamówionych pojazdów do w sumie 19 nowoczesnych autobusów napędzanych gazem CNG. Już dziś zapraszam Zarząd Województwa oraz Radnych do pierwszego przejazdu autobusami. Pierwsze z nich trafią do Suwałk jeszcze w grudniu tego roku -poinformował w trakcie konferencji prasowej Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk.

 

Projekt pn. „Poprawa jakości systemu transportu publicznego w mieście Suwałki – IV etap” to nie tylko zakup kolejnych autobusów ale też i inne działania, takie jak rozbudowa miejskiego systemu roweru publicznego obejmującego m.in. kolejne 4 stacje rowerowe i dodatkowe 40 rowerów w tym rowery elektryczne i 1 tandem, a także  zakup systemu dynamicznej informacji pasażerskiej/ITS (4 szt. tablic elektronicznych na przystanki).

 

- Umowa na dofinansowanie jest już podpisana. To kolejny projekt związany z transportem niskoemisyjnym w Suwałkach. Cieszę się, że możemy wspierać tak dobre projekty związane z komfortem i bezpieczeństwem podróżnych, mieszkańców Suwałk. Mam nadzieję, że w kolejnej perspektywie również będziemy mogli dofinansować takie działania – powiedział Artur Kosicki, Marszałek Województwa Podlaskiego.

 

Budżet projektu:

  • Wartość całkowita projektu: 7 784 461,77 zł
  • Wartość wydatków  kwalifikowalnych 7 572 897,31 zł
  • Kwota dofinansowania z EFRR: 5 301 028,11 zł (70%)
  • Okres realizacji: październik 2020 r. – czerwiec 2022 r.
     

Dodaj komentarz