Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Suwałkach

Europejska akcji ROADPOL Safety Days - Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Suwalska policja przyłączyła się do Europejskiej akcji ROADPOL Safety Days - Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, które w tym roku odbywają się w dniach 16-22 września. 

 

U podłoża ROADPOL Safety Days leży idea, by w tych dniach nikt nie zginął na drogach państw biorących w niej udział. Podczas trwania akcji funkcjonariusze z miernikami prędkości i w radiowozach z wideorejestratorami ze zwiększonym natężeniem patrolują drogi. Trwają też wzmożone kontrole trzeźwości. Mundurowi przypominają jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, zwłaszcza po zmroku oraz zapinanie pasów bezpieczeństwa. Tegoroczne hasło akcji to "Żyj i pozwól żyć innym".

 

We wtorek (21.09) suwalscy mundurowi przygotowali dodatkową akcję profilaktyczną na ulicy Utrata w Suwałkach, aby przypomnieć kierowcom i pasażerom jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa. Zatrzymani kierowcy i pasażarowie mogli np. skorzystać z symulatora zderzeń. 

- Przypominamy również, że dni są coraz krótsze i warto mieć na sobie elementy odblaskowe zarówno po za terenem zabudowanym jak i w mieście. Im bardziej jesteśmy widoczni tym bardziej jesteśmy bezpieczni. Policjanci oczywiście sprawdzają też prędkość z jaką poruszają się pojazdy ponieważ nadmierna prędkość cały czas jest największą przyczyną wypadków na naszych drogach. Mierzymy też stan trzeźwości kierowców, gdyż to również powoduje wiele niebezpiecznych zdarzeń na naszych drogach - mówiła Eliza Sawko, rzecznik prasowy suwalskiej policji.  

 

Dodaj komentarz