Letnie warsztaty gospel z Norrisem Garnerem

Letnie warsztaty gospel z Norrisem Garnerem

Do 6. sierpnia trwają zapisy na letnie warsztaty gospel z Norrisem Garnerem, które odbędą się od 13 do 15 sierpnia w Suwalskim Ośrodku Kultury.

 

Suwalski Ośrodek Kultury zaprasza na spotkanie ze znakomitymi artystami gospel i wspólny, energetyczny występ na scenie. Warsztaty gospel poprowadzą cenione postaci muzyki gospel - uczestnicy zajęć będą szlifować swe wokalne zdolności pod okiem Norrisa Garnera, wokalisty, kompozytora i aranżera z USA oraz Beaty Stasiak, cenionej artystki prowadzącej warsztaty wokalne oraz warsztaty gospel w całej Polsce. Wokalistom i uczestnikom warsztatów akompaniować będzie pianista, kompozytor i dyrygent – Szymon Markiewicz.

 

Warsztaty przeznaczone są dla młodzieży i dorosłych, amatorów i profesjonalistów. Organizatorzy nie wymagają doświadczenia, umiejętności czytania z nut, wystarczy pasja śpiewania i chęć dobrej zabawy. Warsztaty wokalne zakończy koncert finałowy, który odbędzie się podczas Jarmarku Kamedulskiego w niedzielę, 15 sierpnia o godz. 17.00, w parku Konstytucji 3 Maja. Wstęp wolny. Szczegółowy harmonogram warsztatów dostępny jest na stronie internetowej i fejsbuku Suwalskiego Ośrodka Kultury. Wstęp na warsztaty można zarezerwować online na www.bilety.soksuwalki.eu oraz w kasie biletowej SOK.

 

Norris Garner Kompozytor, wokalista, dyrygent, pianista, producent muzyczny. Charyzmatyczny dyrygent i wokalista. Ceniony wokalista wykonujący wszechstronny repertuar muzyki gospel, pop, jak i blues, jazz, etc. Urodzony w Roanoke Rapids w USA, swoją wielką pasję do muzyki oraz szczególne uzdolnienia muzyczne przejawiał od najmłodszych lat. W wieku kilkunastu lat przeniósł się do Waszyngtonu, gdzie rozpoczął karierę muzyczną komponując pieśni oraz dyrygując chórami gospel na wschodnim wybrzeżu USA. Rozpoczął jako samouk, potem studiował na uniwersytecie w Waszyngtonie. Pracował jako pedagog i dyrygent w Nord Caroline State Univercity. Jego kompozycje weszły na stałe do repertuaru chórów gospel kościelnych i po dziś dzień cieszą się dużą popularnością w USA dzięki takim albumom jak m.in.: „He’s blesing me” „God is” „Joy”. Jako kompozytor i wokalista występował i współpracował z Gospel Music Workshop of America Mass Choir, the Thomas Dorsey Mass Choir, The Mississippi Mass Choir, Yolanda Adams, John P. Kee, Vanessa Bell Armstrong, Isaiah Thomas, John Tillery & Living Sacrifice, współpracując z największymi muzykami USA i nie tylko. Od 2004 roku czynnie udziela się podróżując po Europie (Polska, Dania, Niemcy, Szwecja, Hiszpania) jako instruktor warsztatów muzyki gospel. 

 

Beata „Beti” Stasiak Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną II stopnia im. J. Elsnera w Warszawie na wydziale wokalnym. W latach 2002 – 2009 śpiewała w zespole SOMETHING ELSE, a następnie w SWINGFULL TRIO. Zasiada w jury, prowadzi warsztaty wokalne oraz warsztaty gospel w całej Polsce. Przygotowuje także solistów i duety do konkursów i festiwali – jej podopieczni często zdobywają nagrody i wyróżnienia. Muzyką gospel zajmuje się już od 1996r. Prowadzenie chóru to jej wielka pasja – od 15 lat uczy, słucha, wiele daje z siebie i wiele od swoich chórzystów otrzymuje.

 

Szymon Markiewicz Pianista, kompozytor, dyrygent, absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. J. Radwana. Jako pianista kształcił się pod kierunkiem prof. Dana Larkina w Berklee Collage of Music w USA na kierunku advanced jazz-gospel keyboards&theory, także Jason’a Thompsona (UK), Howarda Francisa(UK). W swoim dorobku ma kilkanaście projektów CD oraz kilka DVD zarejestrowanych przez chóry gospel w Polsce i za granicą. Współtworzył wiele projektów muzycznych w Polsce, Europie oraz w USA. Koncertował w Polsce, Danii, Niemczech, i Stanach Zjednoczonych współtworząc koncerty z chórami i artystami z Polski, Wielkiej Brytanii, Danii, Łotwy oraz Stanów Zjednoczonych. W latach 2005-2010 dyrektor muzyczny i dyrygent Kraków Gospel Choir, z którym regularnie koncertował w kraju i za granicą współtworząc dwa projekty CD, w tym „All because of Jesus” 2010r. Od 2007 roku na stałe współpracuje z kompozytorem i producentem muzycznym Norrisem Garnerem (USA), zarówno jako pianista i kierownik muzyczny. Jako pianista i aranżer współtworzył projekt Mali Music (USA), Make me new, nominowany w 2012 roku przez US BET AWARDS oraz SONY MUSIC ENTERTAINMENT do Wow Gospel – 30 najlepszych kompozycji gospel minionego roku. Na stałe współpracuje z Kraków Gospel Choir, Joyful Voice oraz Soul’n’Voices. Współpracował parokrotnie z chórem New Revelation z Londynu, z którym odbył trasę koncertową. Jako pianista współpracował z takimi sławami jak: Wayne Ellington (UK), Karen Gibson (UK) Peter Francis (UK), Colin Vasel (UK), Norris Garner (USA), Gerald T. Smith (USA), Phillip Carter (USA), Michelle John (UK), Mark Beswick (UK), Brain Fentress (USA), Cleas Wegener (DK).

Dodaj komentarz