Żołnierska przysięga w Parku Konstytucji 3 Maja

47 żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej złożyło przysięgę

 

47 żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej złożyło w sobotni (28.10) poranek przysięgę w Parku Konstytucji 3 Maja.


Po 27 dniach szkolenia podstawowego w całej Polsce odbywają się dziś przysięgi wojskowe dla uczestników Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej. Przysięga wojskowa dla żołnierzy odbywających szkolenie podstawowe w ramach DZSW w 14 Pułku Przeciwpancernym w Suwałkach odbyła się w Parku Konstytucji 3 Maja. W uroczystości wzięły udział rodziny przyszłych żołnierzy ale również i przedstawiciele władz miejskich z Czesławem Renkiewiczem, prezydentem Suwałk. Żołnierze, którzy złożyli dziś przysięgę z czasem wzmocnią suwalski garnizon i 14 Pułk Przeciwpancerny.

 

Po przysiędze żołnierze dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej mają możliwość przejścia do rezerwy lub wybrania 11-miesięcznego szkolenia specjalistycznego. Po jego zakończeniu mogą wnioskować o wcielenie do armii zawodowej lub terytorialnej.

 

Dodatkowo, dla wszystkich zebranych na przysiędze, przygotowany został pokaz sprzętu wojskowego na parkingu przy ul. Hamerszmita, a dla osób, które zastanawiają się nad wstąpieniem do wojska postawiony został Mobilny Punkt Rekrutacyjny w którym można było dowiedzieć się wszystkich szczegółów.

 

Foto: UM Suwałki/14 Pułk Przeciwpancerny

14 Komentarzy

Anonymous

28/10/2023

Najwieksza niespodzianka nie sa zolnierze tylko Zielinski po wyborach do przeciecia wstegi :)

Jaś Wędrowniczek

28/10/2023

To 90% tych żołnierzy uciekłoby za granicę albo do Stanów . Mieszkam w USA i widzę ilu bohaterów ukraińskich tu przyjechało. Codzienne samoloty z Warszawy do Chicago i Nowego Yorku w 70% zapełnione są ukraińskimi bohaterami , młodymi bykami w granica 30-40 lat .

Zuezuo

28/10/2023

Bedzie jak w "Krzyżakach":-Na pierwszy rzut wyslac DZSW. - Ale generale oni nie zdzierża ni pacierza jak wsciekle Wagnery na nich rusza. - Wiem wiem ale jestem gotowy na to poświęcenie. 

Co to Wojsko Polskie galowych mundurów już nie ma? Najważniejsza chwila w życiu żołnierza, to może chociaż kadra by się przebrała, a nie tak w polówkach. Może tak cieplej i wygodniej, nie trzeba koszul prasować, mundur druga skóra. No chyba że chodzi o to że tak bardziej bojowo wyglądają. Pomijam omijanie rozporządzenia i regulaminu.

  • ZARZĄDZENIE  Nr 7/MON MINISTRA OBRONY NARODOWEJ  z dnia 28 kwietnia 2023 r.  w sprawie wprowadzenia do użytku „Regulaminu ogólnego żołnierza Wojska Polskiego”;
  • ROZPORZĄDZENIE MINISTRA OBRONY NARODOWEJ z dnia 20 maja 2022 r. w sprawie noszenia umundurowania przez żołnierzy

NAR

30/10/2023

Dodane przez Ran w odpowiedzi na

No i ?? Może jakaś puenta? Bo póki co bijesz pianę smętny trollu.

Suwalczanin

01/11/2023

Dodane przez Ran w odpowiedzi na

Czyli jednak parszywy z ciebie 3,14Si troll. Nic tylko bić pianę, żadnych konkretów, półprawdy,podteksty etc.

Anonymous

29/10/2023

Czy polakom przeszkadza polskie wojsko? Czytając komentarze - chyba tak.

Zirytowany

30/10/2023

Wspaniale, więcej żołnierzy. Ciekawe tylko kto będzie na nich pracować? niech wszyscy idą do wojska!

Dodaj komentarz