Znamy projekty, które zostaną zrealizowane w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego

Wyniki głosowania na projekty do Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego

 

Strefa sportu i zabawy na Osiedlu Hańcza, czy utwardzenie drogi dojazdowej do garaży przy ul. Lityńskiego to niektóre projekty, które doczekają się realizacji w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego na 2024 rok. 

 

Prezentacja wyników głosowania na Suwalski Budżet Obywatelski 2024 miała miejsce w poniedziałek (30.10) w Urzędzie Miejskim w Suwałkach. Budżet Obywatelski to wydzielona część budżetu miasta Suwałki, o której przeznaczeniu decydują w głosowaniu mieszkańcy. Szczegóły przedstawił Kamil Sznel Naczelnik Wydziału Obsługi Prezydenta, Komunikacji Społecznej i Promocji. W tegorocznym głosowaniu udział wzięło 7556 osób, a do rozdysponowania była kwota 2,8 mln zł podzielona na trzy kategorie: 

 

 • projekty mikro o wartości nieprzekraczającej 15 tys. zł - pula środków 100 tys. zł;
 • projekty małe o wartości od 25 do 150 tys. zł - pula środków 600 tys. zł;
 • projekty duże o wartości od 150 do 900 tys. zł - pula środków 2 100 tys. zł.


Zwycięskie projekty:

 

Projekty mikro:

 1. FRANCISZKAŃSKI FESTYN RODZINNY W PARAFII PW. BOŻEGO CIAŁA W SUWAŁKACH - Projekt zakłada organizację koncertu oraz atrakcji dla dzieci.
 2. POUKŁADAJ SOBIE RAKA - Projekt zakłada zorganizowanie indywidualnej rehabilitacji poprzedzonej badaniem lekarskim, wsparcia psychologicznego, porady doradcy zawodowego, wsparcia informacyjnego oraz uczestnictwa w warsztatach żywieniowych dotyczących sposobu odżywiania w chorobie nowotworowej.
 3. TURNIEJ PIŁKARSKI DZIKICH DRUŻYN - Projekt zakłada zorganizowanie turnieju piłkarskiego, którego głównym celem jest popularyzacja piłki nożnej wśród suwalskiej młodzieży.
 4. PIKNIK RODZINNY NA OSIEDLU HAŃCZA - Projekt zakłada organizację pikniku rodzinnego przy ul. Białostockiej w Suwałkach.
 5. ZAJĘCIA LEKKOATLETYCZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY - Projekt zakłada przeprowadzenie zajęć lekkoatletycznych.
 6. KSIĄŻKI BEZ BARIER - Projekt zakłada zakup i udostępnienie mieszkańcom Suwałk bezpłatnego dostępu do internetowej platformy czytelniczej oraz zorganizowanie spotkań autorskich z popularnymi pisarzami.


Projekty małe:

 1. UTWARDZENIE TERENU W PASIE DROGOWYM UL. ANDERSA - Projekt zakłada utwardzenie terenu pod parking na ul. Andersa w Suwałkach.
 2. UTWARDZENIE NAWIERZCHNI ŻWIROWEJ NA UL. DĄBRÓWKA W SUWAŁKACH – ETAP 6 - Projekt zakłada wykonanie nawierzchni na fragmencie ulicy Dąbrówka w Suwałkach. Istniejąca zniszczona nawierzchnia żwirowa zostanie utwardzona, przez co poprawi się komfort życia i bezpieczeństwo mieszkańców.
 3. MOBILNE MINI BOISKO DO TRENINGU DZIECI I MŁODZIEŻY - Projekt zakłada zakup boiska mobilnego 15mx10 m wraz z nawierzchnią. Docelową lokalizacją będzie stadion Miejski przy ul. Zarzecze w Suwałkach.
 4. STREFA SPORTU I ZABAWY OSIEDLA HAŃCZA – STREET WORKOUT I PLAC ZABAW - Projekt zakłada rozbudowę istniejącego placu zabaw na ul. Białostockiej w Suwałkach.

 

Projekty duże:

 1. PRZEBUDOWA CHODNIKA I PARKINGU ORAZ UTWARDZENIE DROGI DOJAZDOWEJ DO GARAŻY - Projekt zakłada przebudowę chodnika i parkingu oraz utwardzenie drogi dojazdowej do garaży przy ul. Lityńskiego w Suwałkach.
 2. STREFA SPORTU I ZABAWY OSIEDLA HAŃCZA - Projekt zakłada budowę linarium wraz z nawierzchnią bezpieczną - syntetyczną.

Dodaj komentarz