Suwalczanin pokrzyżował plany złodziejowi, który próbował włamać się do skarbonki kościelnej

próbował włamać się do skarbonki kościelnej, został zatrzymany przez mieszkańca

Postawą godną naśladowania wykazał się mieszkaniec Suwałk. Stanął on na drodze mężczyźnie, który próbował włamać się do skarbonki kościelnej i powiadomił policjantów.

 

W poniedziałek (17.01) po południu dyżurny suwalskiej Policji otrzymał zgłoszenie od osoby, która zatrzymała mężczyznę z kościelną skarboną. Do zdarzenia doszło w pobliżu jednego z suwalskich kościołów. Policjanci w rozmowie ze zgłaszającym ustalili, że mężczyzna spacerując z psem zauważył na łące osobę siedzącą na czymś przypominającym skrzynię. Na jego widok zaczął uciekać pozostawiając skrzynię. 

 

Kiedy zgłaszający rozpoznał, że jest to skarbona z pobliskiego kościoła, od razu ruszył za uciekinierem. Już po kilku minutach włamywacz był w jego rękach. Policjanci ustalili, że jest to 36-letni mieszkaniec Suwałk. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu, a odzyskana skarbona wraz zawartością do właściciela. Wczoraj 36-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Dodaj komentarz