Przekazali ponad 130 litrów alkoholu pochodzącego z przestępstw

Prokuratura Okręgowa w Suwałkach, przekazanie alkoholu

Prokuratorzy okręgu suwalskiego przekazali innym instytucjom nieodpłatnie ponad 130 litrów alkoholu pochodzącego z przestępstw na potrzeby dezynfekcji w związku ze stanem epidemii.

 

Od 31 marca 2020 roku obowiązuje odpowiedni przepis Kodeksu postępowania karnego, który umożliwia prokuratorom w okresie epidemii przekazywać nieodpłatnie zajęte w postępowaniach karnych przedmioty mające znaczenie dla zdrowia lub bezpieczeństwa publicznego  podmiotom leczniczym, służbom mundurowym i innym instytucjom.

 

Na podstawie tego przepisu Prokuratura Okręgowa w Suwałkach i podległe Prokuratury Rejonowe przekazały w 2020 roku alkohol pochodzący z przestępstw w ilości łącznej 134 litrów. Zabezpieczony - w różnych warunkach i opakowaniach - płyn był najpierw badany, a po potwierdzeniu, że jest to alkohol nadający się do wykorzystania, był przekazywany. W większości był to alkohol o stężeniu od 74% do 95%. Największa ilość: 89 litrów alkoholu 84% została przekazana przez Prokuraturę Okręgową w Suwałkach.

 

Alkohol na zwiększone w czasie epidemii potrzeby dezynfekcji został przekazany nieodpłatnie Szpitalowi Wojewódzkiemu w Suwałkach, Szpitalowi w Gołdapi, Sanepidowi w Suwałkach, Komendzie Miejskiej Straży Pożarnej w Suwałkach  oraz Komendzie Powiatowej Policji w Augustowie.

Dodaj komentarz