Konwencja wyborcza Prawa i Sprawiedliwości

poznaliśmy kandydatów PiS na radnych Rady Miasta Suwałki

 

W niedzielę (03.03) podczas konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości poznaliśmy kandydatów PiS na radnych Rady Miasta Suwałki oraz program wyborczy.

 

Podczas konwencji wystąpił kandydat Prawa i Sprawiedliwości na Prezydenta Suwałk Jacek Juszkiewicz, kandydat do Sejmiku Samorządowego Województwa Podlaskiego Leszek Dec oraz zaprezentowani zostali kandydaci Prawa i Sprawiedliwości na radnych Rady Miejskiej w Suwałkach, Rady Powiatu Suwalskiego oraz kandydaci na wójtów gmin powiatu suwalskiego. Zaprezentowany został także program samorządowy dla Miasta Suwałk i powiatu suwalskiego.

 

Jak mówił Jacek Juszkiewicz, kandydat na prezydenta Suwałk, program wyborczy jest dość bogaty i obejmuje każdy obszar kompetencji prezydenta i samorządu.  

- Jeżeli chodzi o takie kluczowe aspekty związane z wieloma obszarami to przede wszystkim bezpieczeństwo. Podejmowanie działań, opracowanie strategii bezpieczeństwa miasta i mieszkańców. Inni kandydaci w tym zakresie nie stawiają priorytetów, więc uważam, że jest to pewne zaniedbanie. W obecnej sytuacji geopolitycznej jest to niezwykle istotne, aby te kwestie rozwiązać. Z innych kluczowych kwestii wymienię chociażby zamrożenie stawek podatku od nieruchomości na pięć lat, ponieważ ten podatek był rok do roku podnoszony. Jest to dość duże obciążenie, zwłaszcza dla przedsiębiorców, gdzie te stawki są wysokie. To też bezpłatna komunikacja miejska dla wszystkich mieszkańców, programy edukacyjne, tworzenie kół naukowych, dofinansowanie zajęć. Przeprowadzanie konsultacji społecznych nie po fakcie, a przed podjęciem decyzji, nie tak jak przy budowie biblioteki, że został wydany milion złotych, a pan prezydent ogłasza w programie wyborczym, że będzie organizował referendum. Szczególnym obszarem jest wzmacnianie suwalskich spółek komunalnych, żeby te spółki wprowadzały nowe technologie, szukały nowych obszarów działania i poprzez to chciałbym, aby wypromowana została pewna suwalska marka, która będzie reklamowała nasze miasto. Żeby nie opierało się to na gadżetach, a na konkretnej marce, na znaku towarowym, który byłby kojarzony z naszym miastem. Mam świetny pomysł, który w tym kierunku będzie zmierzał, ale jeszcze za wcześnie żeby o tym mówić - przekazał Jacek Juszkiewicz.  

Poniżej fragment programu wyborczego:

 

 • autentyczne, a nie pozorowane konsultacje społeczne w ważnych dla mieszkańców sprawach
 • podniesienie poziomu nauczania w suwalskich szkołach, zwiększenie środków na zajęcia pozalekcyjne zapewnienie wystarczającej liczby miejsc w żłobkach i przedszkolach publicznych
 • bezpłatna komunikację miejską dla mieszkańców Suwałk
 • zamrożenie stawek podatku od nieruchomości
 • likwidacja strefy płatnego parkowania, przyśpieszenie budowy i remontów dróg, ulic, chodników i ścieżek rowerowych
 • poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, przywrócenie pełnego oświetlenia suwalskich ulic i chodników, doświetlenie miejsc zagrożonych przestępczością, rozbudowa monitoringu miejskiego
 • bezpłatny dostęp przez 7 dni w tygodniu do miejskich obiektów sportowych i rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz internetowy system ich rezerwacji
 • rozszerzenie systemu stypendialnego dla uczniów i studentów
 • szybkie odśnieżanie ulic podczas zimowych opadów
 • optymalne wykorzystanie potencjału spółek komunalnych, Parku Naukowo-Technologicznego i SSSE - wykreowanie suwalskiej marki produktów i usług
 • zapewnienie uczniom opieki psychologiczno-pedagogicznej oraz przywrócenie kuchni i stołówek szkolnych, zainicjowanie nowych kierunków kształcenia studentów

 

Kandydatami PiS do Sejmiku Województwa Podlaskiego są Leszek Dec i Piotr Wasilewski. W programie wyborczym ujęte zostały takie kwestie jak objęcie Suwałk i powiatu suwalskiego rządowym programem rozwoju północno-wschodnich obszarów przygranicznych, budowa drogi ekspresowej S8 Suwałki-Augustów-Białystok,
elektryfikacja linii kolejowej Suwałki-Sokółka-Białystok i remontu dworca PKP w Suwałkach, czy też dalsza rozbudowa Suwalskiego Pułku oraz przywrócenie samodzielności suwalskiego PKS i regularnych połączeń autobusowych z Suwałk do Warszawy i innych aglomeracji.

 

Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Rady Miasta Suwałki:

 

Okręg 1

 • Jacek Juszkiewicz, Jarosław Kowalewski, Anna Musiałowicz, Jarosław Wendt, Ewa Truchan, Grzegorz Zbigniew Poźniak, Jan Władysław Sochoń, Marta Imko

Okręg 2

 • Bogdan Bezdziecki, Andrzej Łuczaj, Wojciech Malesiński, Natalia Bełdyga, Romuald Borkowski, Marta Jarosz, Joanna Kapłon

Okręg 3

 • Jarosław Schabieński, Jacek Roszkowski, Marek Kaczmarek, Jolanta Szklarzewska, Jadwiga Sztolc, Jacek Racis, Grażyna Elżbieta Zajączkowska, Grzegorz Przemysław Izbicki

Okręg 4

 • Tadeusz Czerwiecki, Piotr Rydzewski, Jacek Bielenik, Grzegorz Kalejta, Maria Jolanta Szupszyńska, Elżbieta Łebska, Tomasz Kadysz, Edyta Ułanowicz

 

- Trzonem są tu radni z doświadczeniem, którzy są obecnymi radnymi, ale mamy też wiele nowych osób w drużynie. Nauczyciele, przedsiębiorcy, osoby związane z oświatą, osoby będące już na emeryturze, ale dalej prowadzące pewną działalność, czy charytatywną, czy społeczną. Jest to grono ekspertów z wielu dziedzin i osoby, które chcą zrobić cod dobrego dla naszego miasta - zapewniał Jacek Juszkiewicz.

20 Komentarzy

Inspektor

03/03/2024

Widzę tu pana inspektora z ochrony środowiska obecnego kierownika agencji rolnej. Nie wiem gdzie on startuje bo nie napisali tu. Pewnie gdzieś na wójta albo powiat ale…. Czepiał  się za byle co i mandat wystawił za brak jakiegoś papierka. Ani ja ani nikt z mojej wsi na niego nie zagłosuje. Pozdrowienia z Jeleniewa a głosy pójdą na konkurentów z PSL. 

Ot i cała filozofia. Z PSL będzie można kombinować,omijać prawo ,kraść,nie przyczepią się o byle papierek.A jak żeś chłopie zasłużył na mandat to bardzo dobrze że go dostałeś bo takich cwaniaków z miodem w uszach to trzeba karać żeby się nauczyli żyć uczciwie 

Może  i trzeba karać ale głosu już nie ma.... a co do karanie widzę że jest kandydat którego żona siadała za kółko w stanie nietrzeźwości. Czy też została ukarana? Czy też parasol PISu nad nią został rozpostarty. Niech no tylko ten kandydat wyjdzie tym w teren a będzie głośno o tej sprawie. Wieć jak karać to karać i na tego kandydata też mam nadzieję że w jego gminie  głosować nie będą. Zatem te ugrupowanie jakoś święte nie jest....

Czyli jednak prawda ;) super :) no ja mandat dostałem ale ja w wyborach nie startuje ;) czyli mi to lotto ale jeżeli chodzi o PIS jego szemranych kandydatów tu już gorzej. Ale w sumie to super że takich mają :)

to nie śmieci kto miał przyjemność z tym panem podczas inspekcji ten wie. Mandaty to jedno ale jak nawet mandatu nie wystawił to......  Rozwodził się więcej nie będę ale w terenie czyli powiat jeszcze pamięć tegoż pana nie ustała. Spróbuj przekonać tych u których był na kontroli do głosowania na niego :) powodzenia życzę.... ja tylko mówię jak jest. Chcesz to zaklinaj rzeczywistość. ja i tak głosuję na PSL w związku z tym.

kniazini

03/03/2024

teraz przynamniej wiem na kogo NIE głosować! 

olo

03/03/2024

Dodane przez kniazini w odpowiedzi na

i tak, byś nie zagłosowała, więc po co się pocisz

Pan Kleks

03/03/2024

"... i żeby wszyscy byli piękni i szczęśliwi." Z czego pieniądze na tą darmową komunikację, stypendia, monitoring, obiekty króre generują koszty? Rząd już nie da bo nie pisowski. A podatek chcą zamrozić. Zadłużanie na miliony grane będzie lepiej niż za Cześka, albo obiecanki cacanki.

Z tego samego co Czesiek  60 mln na mediatekę, stypendia, 100 mln na obwodnice itd. policz sobie dobrze to wyjdzie że z PiSem będzie taniej i lepiej  ;)))

wizjoner

03/03/2024

Biednie to wygląda. Emocje i entuzjazm jak na grzybach. Jarek chyba nie wierzy w zwycięstwo że na konwencje groszem nie sypnął. Albo Jacek nie chce konkurencji w województwie. Augustów już wycięty, kolej na Suwałki.

alonzo mordziaty

03/03/2024

Fajnie jest, bo jawnie. Nawet nie myślałem ile znanych mi (na szczęście) głównie z widzenia osobników reprezentuje tę opcję polityczną. Dobrze wiedzieć i mieć się na baczności.

takiś głupi, czy uważasz że ci co to czytają są głupsi od ciebie. PiS wydawał i starczało na wszystko, a teraz już nie ma na nic. To samo w samorządzie, czy obecnie rządzący w Suwałkach wydają swoje pieniądze? Nie nasze wspólne, a dodatkowo rządowe. Myślisz że dla czego budżet w tym roku jest rekordowy, bo miasto dostało rekordowe pieniądze na inwestycje gównie z Polskiego Ładu i Funduszu dróg samorządowych. Nie wspominając z NFOŚ na spalarnię odpadów itd. Teraz będzie posucha, bo kasa z Unii będzie tylko na drzewka, wiatraki itp. Oczy to się co poniektórym otworzą za rok może dwa.

Anonymous

04/03/2024

Tylko prawica rozwijała kraj i dbała o bezpieczeństwo. Popełniła wiele błędów przez swoją naiwność, ale jednego byłem pewien, że następnego dnia obudzę się w Polsce.

może  i masz rację... ale nasz poseł jakoś wyborców swoich nie szanował.... a wiesz że pycha idzie przed upadkiem... i czy to komuś się podoba czy nie powycinał fajnych kandydatów i ludzi którzy tworzyli tu miejscowo PIS. A teraz... no niech próbują.

informator

04/03/2024

Czy mi się wydaje czy kandydował osobnik którego żona kierowała w stanie pewnym? Jakoś cicho o tym było.... Czyżby już wszyscy o tym zapomnieli? A może trzeba z nią porozmawiać na temat męża? To już temat dla redakcji

Dodaj komentarz