74-latka nie straciła oszczędności dzięki pracownicy banku

Próba oszustwa udaremniona dzięki kasjerce z banku

Mieszkanka Suwałk nie straciła oszczędności życia dzięki czujnej postawie pracownicy banku. Kasjerka pokrzyżowała plany oszustom, po tym jak dowiedziała się, że 74-latka planuje oddać pieniądze policjantom.

 

W miniony wtorek (22.06) mężczyzna podający się za policjanta, próbował wyłudzić pieniądze od 74-letniej mieszkanki Suwałk. Przekonał seniorkę, że jej syn miał wypadek w wyniku którego do szpitala trafiła kobieta. Oszust twierdził, że leczenie poszkodowanej kosztować będzie 80 tysięcy złotych. Przekazanie tej kwoty miało spowodować, że syn suwalczanki nie pójdzie do więzienia. Kobieta poinformowała rozmówcę, że nie ma tyle pieniędzy. Mężczyzna zgodził się, aby pobrała tyle ile ma na koncie, pozostawiając sobie 1000 złotych. 

 

Suwalczanka, chcąc pomóc swojemu dziecku, poszła do banku. Całe szczęście, że historią podzieliła się z kasjerką. Pracownica banku od razu domyśliła się, że to może być próba oszustwa i wstrzymała wypłatę pieniędzy. Zadzwoniła do syna klientki i okazało się, że miała rację. Mężczyzna nie miał żadnego wypadku. Kasjerka o całej sytuacji powiadomiła policjantów. Dzięki czujności pracownicy banku seniorka nie straciła oszczędności życia. 

 

Policjanci przypominają, że nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach i nie proszą o przekazywanie pieniędzy.

2 Komentarzy

Anonymous

23/06/2022

Uczciwy zlodziej chcial jej zostawic na chleb

Furman

23/06/2022

A jaki to Bank ma takich dobrych i bystrych pracowników? Może warto go ludziom polecić.

Dodaj komentarz