Ruch Polska 2050 buduje struktury polityczne w województwie podlaskim

Ruch Polska 2050 Szymona Hołowni, Województwo Podlaskie

Maciej Żywno, radny województwa podlaskiego został nowym przedstawicielem Ruchu Polska 2050 Szymona Hołowni. W Ruchu zajmie się koordynowaniem programu partnerstwa na rzecz samorządu otwartego. 

 

W środę (20.01) podczas konferencji prasowej w Białymstoku Szymon Hołownia zaprezentował nowego przedstawiciela Ruchu Polska 2050. - W sejmiku województwa podlaskiego zyskujemy doświadczonego radnego, z którym będziemy przedstawiać propozycje wpływające na rozwój regionu. Będziemy pracować nad wprowadzeniem silnej reprezentacji Polska 2050 do sejmiku i lokalnych samorządów, składającej się z ludzi z nową, społeczną i obywatelską wizją rozwoju lokalnych wspólnot. Rozpoczynamy prace nad programem regionalnym. – powiedział Szymon Hołownia, lider Ruchu Polska 2050

 

Maciej Żywno, obecnie jest radnym wojewódzkim i przewodniczącym komisji rewizyjnej Sejmiku Województwa Podlaskiego. Był wojewodą podlaskim, wicemarszałkiem województwa podlaskiego, ale także sekretarzem miasta, pełnomocnikiem prezydenta Białegostoku ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi. Był pomysłodawcą Centrum Współpracy Organizacji Pozarządowych w Białymstoku, a także kierownikiem Ośrodka Kultury. Aktywnie uczestniczy w akcjach jako strażak-ratownik OSP. Maciej Żywno w Ruchu Polska 2050 będzie koordynatorem działań partnerstwa na rzecz samorządu otwartego.

 

- Samorząd to my wszyscy – mieszkańcy, wspólnota i społeczność lokalna danej gminy, powiatu czy województwa. Wychodzimy z dyskusji o samorządzie i kojarzenia go jako ,,podwórko” wyłącznie wójta, burmistrza, prezydenta, radnych i urzędników. Samorząd służy wszystkim i wszyscy mają prawo o nim decydować i mieć na niego wpływ. Zamierzamy gromadzić wokół idei partnerstwa samorządowców różnego szczebla, przedstawicieli organizacji pozarządowych, przedsiębiorców, którzy chcą tworzyć dobrą jakość samorządu w Polsce - powiedział Maciej Żywno.

3 Komentarzy

Smutne, że nie na nowe twarze się stawia tylko na stare - to nie mówi o świeżości.

bravo

21/01/2021

Dodane przez Jakub w odpowiedzi na

Hołownia człowiek jaki? Prawicowy liberalny czy lewacki? człowiek z TVN - u ja znam odpowiedż

krzysztof

22/01/2021

Kolejny celebryta pcha się do korytka. Żadna świnia nie odejdzie od pełnego korytka. Dziwny facet. Trudno jego wyczaić? 

Dodaj komentarz