Maszty i flagi w (prawie) całym powiecie suwalskim

Maszty z flagą Polski pojawią się w większości gmin powiatu suwalskiego

Maszty z flagą Polski pojawią się w większości gmin powiatu suwalskiego w ramach głosowania w ogólnopolskim projekcie „Pod biało-czerwoną”.

 

Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Aby wziąć udział w akcji, należało oddać głos za pomocą serwisu https://bialoczerwona.www.gov.pl/. Głos poparcia dla inicjatywy zakupu masztu i umieszczonej na nim flagi, która będzie dumnie eksponowana w centralnym miejscu gminy, mogą oddawać jej mieszkańcy. 

 

Wymaganą liczbę głosów zdobyły prawie wszystkie gminy w powiecie suwalskim. Maszty i flagi pojawią się w gminie Bakałarzewo, Jeleniewo, Filipów, Rutka-Tartak, Przerośl, Suwałki, Wiżajny i Szypliszki. Jedynie w gminie Raczki nie udało się zebrać wymaganej liczby głosów, gdzie osiągnięto 47 procent potrzebnych do zdobycia flagi głosów poparcia. Oficjalne ogłoszenie wyników zbiórki i opublikowanie listy gmin objętych programem ,,Pod biało-czerwoną’’ nastąpi 31 stycznia. 

 

powiat

13 Komentarzy

Miało pójść z funduszu walki z wirusem, ale Mateusz zorientował się, że strzelił gafę i próbują to jakoś odkręcić.
Podobno miała być jakaś ofensywa propagandowa PiS, żeby przykryć patriotyzmem chaos i złodziejstwo: więcej flag, masztów, historii w szkołach, zapewne żołnierzy przeklętych i te klimaty.

Flagi do walki z wirusem nadają się idealnie :P A co do ich patriotyzmu to wszyscy wiedzą że to patriotyzm za kasę. Na wioskach nie będzie dostępu do lekarzy to chociaż na flagię można się pogapić :P No i Zieliński będzie mógł od gminy do gminy (oprócz mądrzejszych Raczek) pojechać na imprezę flagową :P

Robert Grzybiński

09/01/2021

Żenująca akcja promocyjna premiera Morawieckiego rodem ze szkolnej akademii gimnazjalnej.
Rząd zorientował się, że strzelił sobie w stopę biorąc na to pienądze przeznaczone na walkę z wirusem i próbuje zatrzeć fatalne wrażenie odsuwając całą akcję jak najdalej i szukając jakiegoś mniej bulwersującego napisu dla woreczka z pieniędzmi.

strzała

09/01/2021

Kraj prawie w stanie klęski a Rząd to tylko topi kasę na poboczne tematy typu flagi , rydzyk, tvp itp. Ludzi w tym roku dwa razy więcej umarło a  rentowność biznesu spadła kilkukrotnie. Bałwany do kwadratu.

Anonim

10/01/2021

Dla siebie kasa i urzędy a dla reszty flagi do popatrzenia. No to jest dopiero prawdziwy patriotyzm w wydaniu PiS :P Fałsz i faryzeizm w najczystszej postaci....

Banaś

10/01/2021

Brawo konsomolcy z Bakalarzewa, 285 procent normy, no, no, macie rozmach..... jest już u Was super ławeczka patriotyczna (omal nie padłem z wrażenia) tera będzie maszt z flagą, za rok fabryka samochodów elektrycznych a za dwa Fort Trump od Dudy, alleluja i do przodu...... 

Wójt Bakałarzewa porządny człowiek, ze wszystkimi się chce dogadać. Wprawdzie wchodzić w spółkę z PiS to jak robić interesy z diabłem, no ale może wójt jeszcze przejrzy na oczy...

Dodaj komentarz