Kanał Augustowski z prestiżową europejską nagrodą

Kanał Augustowski skarbem inżynierii hydraulicznej

Kanał Augustowski został nagrodzony przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Inżynierii i Badań Wodno-Środowiskowych - zdobył tytuł w kategorii dziedzictwa hydrologicznego („Regional Hydro-Environment Heritage Award”) jako skarb inżynierii hydraulicznej.

 

Kolejna już, szósta edycja kongresu wodnego odbyła się w dniach 15-18 lutego. Spotkanie zorganizowane było pod hasłem „Badania i inżynieria hydro-środowiska. Bez ram, bez granic." W trakcie konferencji uczestnicy dywagowali na temat problemów zmian klimatu, ekstremalnych zjawisk wodnych, hydrauliki środowiskowej i inżynierii hydraulicznej. Wśród wykładowców byli reprezentanci międzynarodowego programu hydrologicznego UNESCO oraz Światowej Organizacji Meteorologicznej.

 

W ramach spotkania wręczono dwie nagrody. Pierwsza nagrodę - dla Kanału Augustowskiego, drugą zaś – dla Bulwarów Wiślanych. Nagroda ta to najważniejsze wyróżnienie hydrologiczne w Europie i przyznawana jest co roku lokalnym inwestycjom, które posiadają infrastrukturę o trwałym i międzynarodowym znaczeniu. – Kanał Augustowski jest znakomitym przykładem wybitności technicznej naszego dziedzictwa inżynieryjnego – podsumował prof. Tomasz Okruszko, prorektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

 

W imieniu wszystkich mieszkańców Augustowa nagrodę odebrał Burmistrz Mirosław Karolczuk, który za pośrednictwem prowadzonej na żywo transmisji, zaprosił inżynierów z całego świata aby odwiedzili Augustów i na żywo obejrzeli Kanał Augustowski.

 

Dodaj komentarz