Jaki materac wybrać przy problemach z kręgosłupem?

Jaki materac wybrać przy problemach z kręgosłupem?

Ból kręgosłupa doskwiera nam coraz częściej, nie jest to wcale odosobnione zjawisko zarezerwowane jedynie dla osób w podeszłym wieku. Długie godziny spędzone przed komputerem w pozycji siedzącej, nadwaga i ogólny brak aktywności fizycznej odciskają swoje piętno na coraz młodszych osobach. Do tego wszystkiego dodać należy to, jak rzadko przykładamy uwagę do komfortu i higieny snu. Okazuje się, że odpowiednio dobrany materac może pomóc nam w walce z bólem kręgosłupa. Jaki materac wybrać, aby sprawić ulgę naszym obolałym plecom?

 

Na obolały kręgosłup nowy materac

Jeżeli zaraz po przebudzeniu odczuwasz drętwienie i ból w okolicach karku lub odcinka lędźwiowego kręgosłupa, zbawieniem okazać może się zmiana materaca, na którym śpisz. Nieodpowiednio dopasowany lub nadmiernie wysłużony materac może prowadzić do zmian zwyrodnieniowych kręgów, mikro- i makro-urazów, a te zaś prowadzą do chronicznych bólów głowy i pogorszenia samopoczucia. Nieodpowiedni materac to również najprostsza droga do pogłębienia istniejących już problemów z kręgosłupem. 

 

Z reguły nie dbamy o nasz kręgosłup w odpowiedni sposób w trakcie dnia, dobrze byłoby więc zadbać o niego szczególnie w trakcie snu – w końcu sen zajmuje nam 1/3 naszego życia! Odpowiedni materac poprawi komfort naszego snu, pomoże na obolały kręgosłup, a tym samym pozwoli nam rozpoczynać każdy kolejny dzień z energią i uśmiechem wymalowanym na twarzy. Sprawdź materace 120x120.

 

erer

 

Jakie materace są odpowiednie dla chorego kręgosłupa?

Materace dostępne na rynku znacząco różnią się od siebie. Do wyboru mamy różne stopnie twardości, materiały składające się na wypełnienie, jak i obszycie materaca. Dobierając materac, powinniśmy kierować się naszymi osobistymi preferencjami – w końcu to nam ma być na nim wygodnie. Niemniej jednak istnieje kilka podstawowych zasad, które mają zastosowanie przy wyborze odpowiedniego dla nas materaca.

 

Przede wszystkim materac powinien być odpowiednio dopasowany do kształtu i masy naszego ciała. Jeżeli szukamy produktu, który ma pomóc nam w walce z bolącym kręgosłupem, powinniśmy unikać skrajnie twardy jak i miękkich materacy. Materac mający właściwości ortopedyczne powinien zapewniać odpowiednie podparcie naszego kręgosłupa, jednocześnie dopasowując się do kształtu naszej sylwetki. Najpopularniejsze materace ortopedyczne wykonane są z pianki wysokoelastycznej i termoelastycznej jak te od renomowanego producenta Hilding lub też wypełnione są sprężynami w technologii pocket lub multipocket, które zapewniają materacowi odpowiednie parametry.

 

Zanim zaczniemy zastanawiać się, wybierając odpowiednie dla nas rodzaje materacy, warto skonsultować się z lekarzem lub fizjoterapeutom, którzy doradzą nam najlepsze i najzdrowsze dla nas rozwiązanie. 

 

 

 

Kiedy zdecydować się na wymianę materaca?

Jeżeli nie cierpisz na choroby zwyrodnieniowe kręgosłupa, a z rana czujesz się nie najgorzej, nie oznacza to, że z Twoim kręgosłupem wszystko jest w porządku. Ból pojawia się nagle, dlatego też nawet jeżeli wszystko wydaje Ci się być w najlepszym porządku, warto zainwestować w porządny materac, który znacząco podniesie jakość Twojego snu. Dobrze dobrany materac zapewniający nam zarówno wygodę snu, jak i odpowiednie podparcie naszemu kręgosłupowi, pozwoli nam uniknąć nieprzyjemnych problemów oraz  zagwarantuje polepszenie jakości naszego snu, która pozytywnie odbije się na naszym życiu w ciągu dnia.

 

jyjy

Dodaj komentarz