Suwalski Budżet Obywatelski - rozpoczęło się głosowanie

 mieszkańcy Suwałk mogą oddawać swoje głosy na propozycje zgłoszone w SBO 2022

Od poniedziałku 20. września mieszkańcy Suwałk mogą oddawać swoje głosy na propozycje zgłoszone w ramach Suwalskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. 

 

W czterech kategoriach do wyboru jest 27 projektów. Można oddać tylko jeden głos w każdej z kategorii. Do głosowania uprawniony jest każdy mieszkaniec Miasta Suwałki. Głosować można elektronicznie lub pobierając i wypełniając kartę do głosowania, którą następnie należy wrzucić do urny w Urzędzie Miejskim w Suwałkach lub suwalskim Aquaparku. Głosowanie potrwa do 15. października, a wyniki poznamy 22. listopada.

 

Przy wyborze projektów należy pamiętać o zasadzie, że można wybrać tylko jeden z grupy „małych” projektów o wartości nieprzekraczającej 125 tys. zł, tylko jeden z grupy projektów „dużych” o wartości powyżej 125 tys. zł do 900 tys. zł, tylko jeden z grupy projektów „kulturalne lub społeczne” o wartości do 20 tys. zł, tylko jeden z grupy projektów „zielonych” o wartości do 100 tys. zł, poprzez postawienie znaku „X” w odpowiednim polu w kolumnie „Wybór”. 

 

Głosowanie elektroniczne odbywa się pod adresem: https://budzetobywatelski.suwalki.eu/ 

Karta do głosowania dostępna jest na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Suwałkach. 

Dodaj komentarz