Ciało Irakijczyka znaleziono w gminie Giby

W niedzielę (19.09) w lesie w miejscowości Frącki w gminie Giby odnaleziono zwłoki Irakijczyka. 

W niedzielę (19.09) w lesie w miejscowości Frącki w gminie Giby odnaleziono ciało Irakijczyka. 

 

O sprawie poinformowało RMF FM. Troje obywateli Iraku przebywało w lesie w gminie Giby około 10 kilometrów od granicy z Litwą. Tam zostali przypadkowo zauważeni przez grzybiarzy. Po przybyciu na miejsce służb okazało się że jeden z nich nie żyje. Najprawdopodobniej Irakijczyk zmarł z powodu wyziębienia organizmu. Potwierdzi to sekcja zwłok. Sprawę bada prokuratura. Teren na którym znaleziono mężczyzn nie jest objęty stanem wyjątkowym. 

 

Łącznie straż graniczna poinformowała wczoraj o trzech zmarłych, znalezionych w rejonie przygranicznym z Białorusią. Sprawę skomentował premier Mateusz Morawiecki. 

- W rejonie przygranicznym znaleziono zwłoki trzech osób, które próbowały nielegalnie przekroczyć granicę. Po stronie białoruskiej zaś zwłoki kobiety. Jestem po rozmowie z komendantem Głównym Straż Graniczna gen. Tomaszem Pragą oraz Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariuszem Kamińskim. Na miejscu pracują służby i prokuratura, która wyjaśnia okoliczności tragicznego wydarzenia. Należy zbadać ewentualny związek powyższych dramatycznych zdarzeń z dotychczasowymi białoruskimi prowokacyjnymi działaniami mającymi miejsce na naszej wschodniej granicy - poinformował za pomocą mediów społecznościowych premier.

 

Dziś Prezes Rady Ministrów z Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji wezmą udział w odprawie z dowództwem Straży Granicznej w Komendzie Głównej Straży Granicznej w Warszawie, gdzie rozmawiać będą m.in. o sytuacji na granicy polsko-białoruskiej i zmarłych migrantach.

 

Źródło: Media, Kancelaria Premiera

Dodaj komentarz