Galerie sztuki znowu otwarte. SOK zaprasza na cztery wystawy

galerie wystawiennicze Suwalskiego Ośrodka Kultury ponownie otwarte

Od najbliższego wtorku 4. maja galerie wystawiennicze Suwalskiego Ośrodka Kultury ponownie otwierają swoje drzwi dla miłośników sztuki. 

 

- Ogromnie cieszę się, że mogę Państwa zaprosić na trzy nowe wystawy, a także – po raz pierwszy w historii naszych galerii – na Noc Muzeów – zachęca Alicja Andrulewicz, dyrektor Suwalskiego Ośrodka Kultury.

 

Andrzej Strumiłło – Człowiek – Przestrzeń
wystawa malarstwa, rysunku i fotografii
Galeria Sztuki Stara Łaźnia, ul. A. Wajdy 3  
Wernisaż – 14.05.2021, godz. 18.00

Przekrojowa wystawa wybitnego artysty mieszkającego i tworzącego na Suwalszczyźnie, malarza, ilustratora, rzeźbiarza, fotografa i poety, Andrzeja Strumiłły. Wśród ponad 200 eksponatów znajdują się prace z kolekcji Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie i Muzeum Okręgowego w Suwałkach oraz zbiorów prywatnych spadkobierców artysty, również te nieprezentowane wcześniej w Suwałkach. Od 4 maja GS Stara Łaźnia jest czynna od wtorku do soboty w godz. 10.00-18.00.

 

Hopwart_VirWigry
wystawa malarstwa, grafiki i fotografii
Galeria Patio, ul. Papieża Jana Pawła II 5
Spotkanie z autorką wystawy – 15.05.2021, godz. 19.00

Wystawa prac nazywanej rzeźbiarką emocji Ewy Markiewicz-Adamczewskiej. Inspiracją prezentowanego w Suwałkach projektu, m.in. wielkoformatowych (270×270 cm) GeoForm, były czarno-biała foto-wglądówka obrazu “Diabeł i sieja” Tymoteusza Muśki oraz choreograficzne zapiski spiralnych rytm-kroków do muzyki baletowej “Święto Wiosny” Igora Strawińskiego. Od 4 maja Galeria Patio jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 do 20.00.

 

Jan Lebenstein. 1930-1999
wystawa malarstwa, grafiki i rysunku
Galeria Sztuki współczesnej Chłodna 20, ul. T. Noniewicza 71
Finisaż z udziałem kuratora – 25.05.2021, godz. 18.00

Obszerna retrospektywa Jana Lebensteina, jednej z najważniejszych postaci polskiej sztuki drugiej połowy XX wieku. Ekspozycja prezentuje ponad 70 dzieł tego wybitnego polskiego artysty. Wśród niezwykle fantazyjnych, ekspresyjnych, przepełnionych symboliką i motywami ludzko-zwierzęcymi prac artysty zobaczymy m.in.: obrazy olejne, gwasze, rysunki i inne formy graficzne. Od 4 maja GSW Chłodna 20 jest czynna od wtorku do soboty w godz. 10.00-18.00.

 

Eksperymenty graficzne Kseniji Konopek
wystawa grafiki
Galeria Jednego Obrazu, pl. marsz. J. Piłsudskiego

Ksenija Konopek to animatorka sztuki i pasjonatka przyrody zawodowo związana z Fundacją Pogranicze. Eksperymentując z różnymi technikami graficznymi, próbuje uchwycić i pokazać różnorodność form natury, odzwierciedlić piękno i złożoność struktur roślinnych widocznych czasami tylko za pomocą mikroskopu. Jako jedyna z suwalskich galerii GJO jest dostępna 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.

 

Noc Muzeów w SOK

  • 15.05.2021, godz. 19.00-23.00
  • Galeria Patio, ul. Papieża Jana Pawła II 5
  • GSW Chłodna 20, ul. T. Noniewicza 71
  • GS Stara Łaźnia, ul. A. Wajdy 3 

 

Wstęp na wszystkie wystawy prezentowane w galeriach SOK jest bezpłatny. Wystawy będą dostępne z zachowaniem ścisłego rygoru sanitarnego. Zgodnie z rządowymi wytycznymi, limit zwiedzających w galeriach sztuki to jedna osoba na 15 kwadratowych, a podczas wizyty obowiązkowe są dezynfekcja rąk, zakrywanie ust i nosa i zachowanie dystansu. Więcej o aktualnych wystawach można przeczytać na stronie internetowej oraz profilu fejsbukowym Suwalskiego Ośrodka Kultury.

 

Dodaj komentarz