60 lat działalności Szpitala Powiatowego w Sejnach

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sejnach świętował jubileusz

 

Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Sejnach świętował w miniony piątek (08.09) 60-lecie działalności. 

 

Przedstawiciele władz rządowych i samorządowych, szefowie placówek medycznych i instytucji współpracujących ze szpitalem, pracownicy i przyjaciele jednostki - wszyscy spotkali się przed sejneńskim szpitalem, aby wspólnie świętować 60 lat jego działalności. Po uroczystej mszy świętej w sejneńskiej Bazylice zebrani udali się na ulicę Edwarda Rittlera na oficjalne uroczystości. Wszyscy zapoznali się z historią Szpitala, oglądając półgodzinny film przygotowany z okazji jubileuszu. Nie zabrakło podziękowań, pamiątkowych statuetek i przemówień, a także posadzono pamiątkowe drzewo. Mieszkańcy mogli wziąć udział w pikniku, podczas którego na dorosłych czekał punkt mierzenia ciśnienia i poziomu cukru we krwi, a dla dzieci przygotowano dmuchańce oraz gry i zabawy. Na scenie wystąpiły zespoły "Nachodne" oraz "Dzika Grusza".

- Gratuluję rozwoju szpitala dyrekcji i pracownikom, ale także mieszkańcom powiatu sejneńskiego, którzy w przeszłości z własnej inicjatywy wspierali placówkę, by mieć dostęp do opieki medycznej. Pewnie jeszcze wiele wyzwań przed Państwem, ale historia pokazuje, że na pewno będziecie umieli im sprostać - podkreślał wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski.

Szpital w Sejnach został otwarty 1 września 1963 roku i miał 70 łóżek. Dziś pracuje w nim około 50 lekarzy, ponad sto pielęgniarek, pracownicy administracji i obsługi. Placówka leczy około 6 tysięcy pacjentów rocznie, ma nowoczesny sprzęt. W ostatnich latach przeszła rozbudowę, wyremontowano pralnię, została wyposażona w nowoczesne laboratorium, blok operacyjny oraz nowe karetki.

 

Foto: PUW Białystok

Dodaj komentarz