Ranking Perspektyw - I LO i Technikum nr 4 najwyżej w Suwałkach

Ranking Liceów i Techników w Polsce, ogłoszony przez wydawnictwo Perspektywy

Technikum nr 4 oraz I Liceum Ogólnokształcące po raz kolejny zajęły najwyższe miejsca spośród suwalskich szkół w Rankingu Liceów i Techników w Polsce, ogłoszonym przez wydawnictwo Perspektywy.

 

Głównymi adresatami Rankingu, który został przygotowany już po raz 24, są uczniowie i ich rodzice, którzy muszą podjąć bardzo ważną decyzję dotyczącą wyboru dalszej ścieżki kształcenia. Ranking "Perspektyw" stanowi pomoc dla młodych ludzi w wyborze liceum lub technikum, które doprowadzi ich do studiów i ułatwi zdobycie wymarzonego zawodu. 

– Od marca 2020 roku polskie szkoły znalazły się w nieznanej dotąd sytuacji. Zdecydowana większość szkół w Polsce nie była przygotowana na tak dużą i przeprowadzoną w bardzo krótkim okresie zmianę. Nauczyciele i uczniowie zrealizowali przyśpieszony kurs kształcenia zdalnego, co w dłuższej perspektywie może przynieść polskiej szkole korzyści. To, co przez wiele lat wydawało się być niemożliwe, stało się faktem w kilka miesięcy - podkreśla prof. Barbara Marcinkowska, rektor Akademii Pedagogiki Specjalnej, przewodnicząca Kapituły Rankingu.

W ogólnopolskim rankingu liceów ogólnokształcących najwyżej z suwalskich placówek uplasowało się I Liceum Ogólnokształcące, które znalazło się na 257 miejscu (w ubiegłym roku miejsce 221). III LO w Suwałkach zostało sklasyfikowane na 313 miejscu (awans z 380), a II LO na 838 miejscu w kraju (spadek z 485). Z kolei w ogólnopolskim rankingu techników znalazła się tylko jedna placówka (w ubiegłym roku był dwie). Na 339 uplasowało się Technikum nr 4 (spadek z 156). 

 

Najlepszym liceum w województwie podlaskim ponownie zostało II LO im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Białymstoku. I LO w Suwałkach zajęło 8 miejsce, III LO 10 miejsce, a II LO miejsce 30. Najlepszych technikum zostało Technikum Elektryczne (ZSE) z Białegostoku. Technikum nr 4 (ZS nr 4) zajęło siódme miejsce. Na liście wojewódzkiej znalazło się jeszcze Technikum nr 3 (ZST) na miejscu 23 i Technikum nr 2 (ZS nr 6 im. K. Brzostowskiego) na miejscu 26. 

 

Licea

Technika

 

Dodaj komentarz