Konfederacja wyrusza na odsiecz lokalnym przedsiębiorcom

Konfederacja wyrusza na odsiecz lokalnym przedsiębiorcom

 

Kandydaci w wyborach samorządowych z Konferencji na konferencji prasowej w piątek (29.03)  zwrócili uwagę na konieczność poprawy w obszarze lokalnej przedsiębiorczości. 

 

Mówił o tym Robert Osyda, kandydujący na stanowisko prezydenta Suwałk, Adrian Stankiewicz, pragnący zająć miejsce w Sejmiku Województwa, a także pozostali kandydaci do Miejskiej Rady. 

 

Robert Osyda podkreślał rolę miasta w stworzeniu idealnej atmosfery dla rozbudowania małych i średnich firm. - Nie istnieje silne i zdrowe miasto bez przedsiębiorców. Problemem jest to, że gdy firma chce się otworzyć lub rozwinąć to samorząd zamiast pomagać przeszkadza. Jeżeli miasto dalej będzie dusiło lokalną przedsiębiorczość i rzucało firmom kolejne kłody pod nogi to zakończy się to tragicznie dla suwalskiej gospodarki. 

 

Zauważył również, że w Suwałkach często jest tak, że międzynarodowe korporacje budujące ogromne markety cieszą się większym poparciem niż lokalne firmy.

Na konferencji prasowej podnoszono kwestię braku atrakcyjnych cenowo miejsc, które lokalni producenci żywności mogliby wykorzystać do sprzedaży swoich produktów.

Wizja Konfederacji zawiera inicjowanie bliższej współpracy między samorządem a szkołami średnimi, lokalnym uniwersytetem oraz przedsiębiorcami, wykorzystując Park Naukowo-Technologiczny jako inkubator dla nowych firm. 

 

- Chcemy zaoferować 12 miesięcy darmowych biur wirtualnych, bezpłatne porady prawne oraz pomoc w księgowości. W planach mamy także stworzenie strefy wolnego handlu na bazarze dla najmniejszych biznesów, którym zależy na sprzedaży własnych produktów. Chcemy dążyć do obniżki podatków oraz promowania lokalnych usług. - podsumowywał Robert Osyda.
 

1 Komentarzy

Pajace

31/03/2024

Spadochroniarze z Warszawy malowani na Augustow. Brak wstydu żeby tak na starcie cisnąć ludziom taka manualne. Daleko nie zajdziecie tak się farbując 

Dodaj komentarz