Suwalscy badmintoniści mistrzami i wicemistrzami Klubowych Mistrzostw Polski

Mistrzostwo, wicemistrzostwo i trzy trzecie miejsca to dorobek suwalskich badmintonistów podczas rozgrywanych w Białymstoku Klubowych Mistrzostwach Polski.

Ponad 200 zawodników z 50 drużyn rywalizowało w miniony weekend w Białymstoku w ramach Klubowych Mistrzostw Polski w Badmintonie. Zawodnicy walczyli o miano najlepszych w Polsce w kategoriach wiekowych: Młodzieżowiec, Junior, Junior Młodszy, Młodzik i Młodzik Młodszy. Doskonałym rezultatem mogą poszczycić się zawodnicy SKB Suwałki, którzy zostali Mistrzami Polski w kategorii Młodzieżowiec. W finałowym meczu, decydującym o tytule, podopieczni Jerzego Dołhana pokonali 3:1 badmintonistów ABRM Warszawa. Mistrzowską drużynę reprezentowali: Aleksandra Goszczyńska, Ulyana Volskaya, Robert Cybulski, Michał Sobolewski, Adam Szolc i Maksim Ovchinnikov. Dla SKB punktowali w mistrzowskim meczu Robert Cybulski, Ulyana Volskaya, debel pań Aleksandra Goszczyńska/Ulyana Volskaya.

Srebrny medal i Klubowe Wicemistrzostwo Polski zdobyły suwalskie badmintonistki w składzie: Natalia Lenczewska, Oliwia Niedźwiedzka, Ulyana Volskaya, Viktoriya Pletsiukhova, Veranika Stankevich. w kat. Junior. Dziewczęta w finale uległy 0-3 badmintonistkom z Bierunia. Trzecie miejsce, brązowy medal Klubowych Mistrzostw Polski dla SKB Suwałki wywalczyli chłopcy w kategorii Junior. Juniorzy — na najniższym miejscu podium odbierali medale po pokonaniu 3:2 BENINCA UKS Feniks K-K. Chłopcy rywalizowali w trzech grach pojedynczych i dwóch podwójnych. Dla SKB punktowali: Michał Aleksandrowicz/Mateusz Hołub i Jan Filipowicz/Sebastian Lenczewski – deble.