Umowa na budowę ul. Zastawie podpisana

Remont ulicy Zastawie w Suwałkach

Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk podpisał umowę z firmą STRABAG, która wygrała przetarg na rozbudowę u. Zastawie na odcinku od ul. Francuskiej do granicy Miasta Suwałki.

 

Inwestycja warta 2.453.759,34 zł jest w połowie dofinansowana środkami z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Resztę kwoty Miasto Suwałki i Gmina Suwałki podzieli między sobą po połowie. Ta inwestycja to dokończenie budowy rozpoczętej kilka lat temu. Zostanie wykonany fragment od skrzyżowania z ul. Francuską do granic administracyjnych Miasta. Na tę inwestycję Miasto Suwałki pozyskało 50 proc. dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 

Oprócz nowej jezdni, która zastąpi zniszczone płyty betonowe  powstaną zjazdy, ciąg pieszo – rowerowy oraz oświetlenie uliczne. Firma ma 100 dni na realizację całego zakresu prac od dnia podpisania  umowy (od 27 lipca 2021r.).

 

- Dziękuję za współpracę Wójtowi Gminy Suwałki, który zgodził się współfinansować budowę tej drogi. Dzięki tej pomocy oraz dofinansowaniu inwestycji ze środków pochodzących z budżetu Państwa w Suwałkach powstanie droga do zachodniej części naszego miasta oraz terenu Gminy Suwałki – podsumowuje Czesław Renkiewicz, Prezydent Suwałk.

Dodaj komentarz