Świętowali policjanci z Suwałk

W środę (21.07) w Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach mundurowi uczcili święto policji. 

W środę (21.07) w Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach mundurowi uczcili święto policji. 

 

Policja Państwowa została powołana ustawą Sejmu II Rzeczypospolitej z 24 lipca 1919 roku. Na pamiątkę tego wydarzenia suwalscy policjanci obchodzili wczoraj uroczystość 102 rocznicy utworzenia formacji. Uroczysta zbiórka odbyła się w sali konferencyjnej Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. Rozpoczęła się złożeniem meldunku Komendantowi Miejskiemu Policji w Suwałkach przez dowódcę uroczystości. W spotkaniu udział wzięli między innymi: przedstawiciele władz miasta, powiatu oraz policjanci i pracownicy Policji oraz kapelan suwalskich policjantów.

 

W suwalskiej jednostce Policji mianowania na wyższe stopnie otrzymało 75 funkcjonariuszy. W korpusie oficerów awansowało 2 policjantów, w korpusie aspirantów przyznano awanse 31 policjantom, w korpusie podoficerów 30 zaś 12 w korpusie szeregowych. Akty mianowania wręczył Komendant Miejski Policji w Suwałkach młodszy inspektor Bartosz Lorenc.

 

Podczas tegorocznego Święta Policji obecni byli również nowo przyjęci policjanci, którzy ślubowali „Strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli nawet z narażeniem życia…”. Rotę ślubowania od 3 nowych funkcjonariuszek przyjął szef suwalskich policjantów. Zanim jednak młode adeptki suwalskiej Policji będą mogły wesprzeć w codziennej służbie swoich starszych kolegów, czeka je, rozpoczynające się już wkrótce, kilkumiesięczne szkolenie w jednej z policyjnych szkół.

 

Oficjalne uroczystości zakończyło nabożeństwo w intencji funkcjonariuszy, pracowników Policji oraz ich rodzin. W środowe popołudnie odbyła się Msza Święta w Parafii Rzymskokatolickiej pod wezwaniem Chrystusa Króla, którą celebrował kapelan suwalskich policjantów. 

 

Obecnie w suwalskiej jednostce Policji służbę pełni 228 policjantów i zatrudnionych jest 77 pracowników Policji.

 

7 Komentarzy

Po co ta kpina  z mszy ? Kto nie chce niech nie idzie do kościoła, nie ma przymusu, nawet w policji. Dużo jest obecnie hejtu wobec kościoła, wręcz medialnej nagonki i szczucia.

W imię matki i córki

23/07/2021

Dodane przez Kazik w odpowiedzi na

Dziwię się też, że kościół toleruje msze na baczność w szyku zwartym.
Chyba nikt policjantowi nie broni pójść do kościoła po służbie bez całej tej ostentacji na pokaz, kapelanów mundurowych i cyrków Zielińskiego z wręczaniem awansów w kościele.

Czy jak się prawidłowo przeżegnam, to dostanę mniejszy mandat ?

AntyCovidianin

22/07/2021

Czy długo będą jeszcze pajacować z tymi maseczkami? Serio, nie idzie już na to patrzeć.

JaJestem

23/07/2021

Dodane przez AntyCovidianin w odpowiedzi na

To są Ci co mają brązowe buźki, po to są maseczki. 

współczuję, bo za kilkanaście lat może być kolejna ustawa obniżająca emerytury za służbę na rzecz totalitarnego rządu :)

Dodaj komentarz