Suwalczanka oszukana na 5 tysięcy złotych

Policjanci ostrzegają przed oszustami działającymi metodą „na zdalny pulpit”

Suwalscy policjanci ostrzegają przed oszustami działającymi metodą „na zdalny pulpit”. Ostatnio ich ofiarą padła 54-letnia suwalczanka. Kobieta chciała zainwestować na rynku kryptowalut, a zamiast tego straciła 5 tysięcy złotych.

 

Przestępcy posługują się różnymi metodami, aby szybko zdobyć pieniądze. Coraz częściej wykorzystują metodę „na zdalny pulpit". W ostatnich dniach, przestępcy działając w ten sposób oszukali 54-letnią suwalczankę. Jak ustalili policjanci, kobieta chciała zainwestować pieniądze na rynku kryptowalut. Znalazła w Internecie ofertę i zalogował się w wybranej witrynie. Wkrótce skontaktował się z nią konsultant z dalszymi wskazówkami. Za jego namową suwalczanka zainstalował na swoim komputerze aplikację do zdalnej obsługi urządzenia typu AnyDesk. Następnie 54-latka postępując zgodnie z instrukcjami rzekomego konsultanta zalogował się do swojego konta bankowego. W ten sposób kobieta dała przestępcom dostęp do swojego konta. Oszuści wykorzystując te dane wypłacili z jego konta 5 tysięcy złotych.

 

Co robić, by nie paść ofiarą oszustów?

  • Kieruj się rozsądkiem przy dokonywaniu wszelkich transakcji finansowych;
  • Zachowaj szczególną ostrożność przy superatrakcyjnych inwestycjach, bo tą metodą najczęściej działają oszuści;
  • Pamiętaj, tylko posiadacz konta może się do niego logować i wykonywać transakcje. Nigdy nie udostępniaj innym osobom danych do swojego konta bankowego, danych logowania oraz kodów jednorazowych;
  • Jeśli „konsultant” proponuje Ci zainstalowanie oprogramowania typu AnyDesk, możesz być pewien, że to oszustwo. Pracownik banku nigdy nie prosi o zainstalowanie tego typu oprogramowania;
  • Jeśli osobą podająca się za pracownika banku żąda zweryfikowania danych Twoich lub Twojego konta bądź zainstalowania jakiegokolwiek oprogramowania, zadzwoń do biura obsługi klienta Twojego banku.
     

Dodaj komentarz