Wigry o awans walczyć będą w barażach

Olimpia Grudziądz - Wigry Suwałki 2:2

W meczu 37. kolejki piłkarskiej II Ligi Wigry Suwałki zremisowały wyjazdowe spotkanie z Olimpią Grudziądz 2:2 i ostatecznie straciły szansę na bezpośredni awans.

Spotkanie z suwalskimi Wigrami było dla drużyny z Grudziądza niezwykle istotne z perspektywy walki o utrzymanie. Każdy punkt w dwóch ostatnich spotkaniach jest na wagę złota, choć najlepsze oczywiście byłyby zwycięstwa. Na koniec rundy jesiennej w Suwałkach padł remis 1:1. W sobotnim (05.06) spotkaniu było blisko, aby taki wynik się powtórzył, jednak tym razem remis był nieco wyższy. Olimpia zdobywa ważny punkt, a Wigry tracą szansę na bezpośredni awans i teraz czekają ich decydujące mecze w barażach.

W pierwszej części meczu kibice zgromadzeni na stadionie w Grudziądzu zobaczyli tylko jedną bramkę, w dodatku strzeloną przez zespół rywali. W 39. minucie gry dośrodkowanie Cezarego Sauczka z lewej strony boiska trafiło do Kamila Adamka, który strzałem głową otworzył wynik spotkania. Gospodarze mieli doskonała okazję, aby jeszcze przed przerwą wyrównać. Bramkarz Wigier sfaulował rywala we włanym polu karnym, czym sprokurował rzut karny, jednak chwilę później zrehabilitował się broniąc jedenastkę i do przerwy Wigry prowadziły jednym golem.

To, co nie udało się gospodarzom w końcówce pierwszej części meczu, udało się po niespełna dziesięciu minutach drugiej odsłony spotkania. Doskonałym uderzeniem z dystansu popisał się Piotr Witasik, doprowadzając do remisu w tym meczu. W 78 minucie to Olimpia Była już na prowadzeniu. Znów próba strzału z dystansu zakończyła się powodzeniem, choć tym razem na bramkę Wigier uderzał Michał Graczyk. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki strzeżonej przez Jana Balaweidera. Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry biało-niebiescy wyrównali. Rywalom wychodziły strzały z dystansu, a Wigrom strzały głową. Tym razem dośrodkowanie w pole karne zgarnął Martin Dobrotka i uderzeniem głową ustalił wynik meczu na 2:2.

Po 35. rozegranych meczach Wigry mają na koncie 63. punkty i zajmują czwarte miejsce w ligowej tabeli, tracąc trzy punkty do trzeciej Chojniczanki Chojnice, która wygrała swoje spotkanie z rezerwami Lecha Poznań 2:1. Ostatnie ligowe spotkanie przed barażami o grę w I Lidze biało-niebiescy rozegrają w sobotę 12. czerwca o godzinie 12.00. Na Stadionie Miejskim w Suwałkach podopieczni Dawida Szulczka podejmą Znicz Pruszków.