Konkurs plastyczny „Jesteśmy różni, ale równi”

Konkurs skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych z terenu Suwałk

 

Ostatnia szansa, by zgłosić się do konkursu plastycznego „Jesteśmy różni, ale równi”, organizowanego przez Komendę Miejską Policji w Suwałkach wraz partnerami konkursu - Suwalskim Ośrodkiem Kultury i Państwową Uczelnią Zawodową imienia profesora Edwarda Franciszka Szczepanika w Suwałkach.

 

Celem konkursu jest zapobieganie dyskryminacji rasowej, promowanie szacunku wobec różnorodności kulturowej, promowanie zachowań wolnych od przemocy oraz nienawiści, a przede wszystkim uczenie tolerancji. 

 

Konkurs skierowany jest do dzieci ze szkół podstawowych zamieszkałych na terenie miasta Suwałk oraz powiatu suwalskiego i będzie rozstrzygany w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I-III szkoły podstawowej oraz klasy IV-VIII szkoły podstawowej.

 

Praca konkursowa powinna nawiązywać do podmiotowego zagadnienia jakim jest promowanie szacunku wobec różnorodności kulturowej, promowanie zachowań wolnych od mowy nienawiści i przemocy oraz przede wszystkim uczenie dzieci tolerancji i zapobieganie dyskryminacji rasowej. Format pracy plastycznej: A3 lub A4, technika dowolna (farby, kredki, mazaki, wyklejanki, bibuła itp.) Mile widziane jest utworzenie hasła, motta przewodniego nawiązującego do zagadnienia tytułowego. Prace konkursowe należy dostarczyć do suwalskiej Policji, do dnia 14 czerwca 2024 roku. Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. 

 

Dodaj komentarz