Klubowe Mistrzostwa Europy - brąz SKB Suwałki

SKB Litpol-Malow Suwałki zdobył brązowy medal i jest trzecią drużyną na Starym Kontynencie

Na rozgrywanych w Białymstoku Klubowych Mistrzostwach Europy 2022 w badmintonie drużyna SKB Litpol-Malow Suwałki zdobyła brązowy medal i jest trzecią drużyną na Starym Kontynencie.

Zawody odbywały się w dniach 8 czerwca 2022 r. – 02 lipca 2022 r. w stolicy województwa podlaskiego. Na drodze po najwyższe trofeum suwalczanom stanęli włąśnie badmintoniści z Białegostoku - gospodarz mistrzostw UKS Hubal Białystok, który sięgnął po złoto. Walka o finał zakończyła się porażką suwalczan 1-3. Hubal Białystok, najlepszy w Klubowych Mistrzostwach Europy, pokonał w finale 3-1 francuski BC Chambly Oise z Robertem Mateusiakiem i Nadią Ziębą w składzie.

Trzecie miejsce w Europie - SKB Litpol-Malow osiągnęło w składzie: Danylo Bosniuk, Robert Cybulski, Przemysław Szydłowski, Michał Sobolewski, Ulyana Volskaya, Kamila Augustyn, Karolina Szubert, Maria Ulityna i trener Jerzy Dołhan, dzielnie wspierała w Białymstoku suwalskich badmintonistów powracająca do sprawności fizycznej - kontuzjowana Anastasia Khomich. Cieszy fakt, że suwalczanie zdobyli wysokie trzecie miejsce, grając w mistrzostwach Europy w składzie z rozgrywek Lotto Ekstraliga Badmintona, bez dodatkowych wzmocnień.