Awaria sieci gazowniczej na Reja

rozszczelnienie sieci gazowniczej w bloku przy ulicy Reja w Suwałkach

Do rozszczelnienie sieci gazowniczej doszło we wtorek (23.02) w bloku przy ulicy Mikołaja Reja 84 w Suwałkach. Ewakuowano około stu osób. 

 

Dziś po godzinie 11.00 do stanowiska kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach wpłynęła informacja o bardzo mocno wyczuwalnej woni gazu, którą poczuli mieszkańcy bloku przy ul Reja. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy korzystając z urządzeń pomiarowych stwierdzili stężenie wybuchowe. Przeprowadzono ewakuację mieszkańców do Szkoły Podstawowej nr 10 przy ul. Antoniewicza 5. Ewakuowano łącznie ponad 50 osób. 

 

- Pogotowie Energetyczne odłączyło zasilanie gazowe zarówno tego budynku, jak i tych do niego przyległych. Stwierdzono, że najprawdopodobniej jest to nieszczelność na przyłączu i pracownicy przystępują do usunięcia tej awarii. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin, jednak prawdopodobnie mieszkańcy będą mogli wrócić do domów wcześniej, ponieważ zasuwy został zamknięte i gdy pracownicy zakładu gazowniczego dokonają sprawdzenia pomiaru ciśnienia na instalacji gazowej i ustalą, że nie ma już gazu w instalacji, prawdopodobnie wtedy będzie można już do bloku wrócić - przekazał Kazimierz Golubiewski, zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Suwałkach.

 

Służby proszą, aby mieszkańcy, ze względów bezpieczeństwa, nie zbliżali się do miejsca zdarzenia do odwołania.

 

Dodaj komentarz