Jest osoba, która zajmie się ochroną zdrowia mieszkańców

Łukasz Mazalewski zajmie się ochroną zdrowia suwalczan

Suwalczanin Łukasz Mazalewski wygrał konkurs na wolne stanowisko urzędnicze podinspektora w Wydziale Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Suwałkach i zajmie się szeroko rozumianą ochroną zdrowia mieszkańców miasta.

 

Na początku listopada minionego roku Zbigniew De-Mezer z klubu "Łączą nas Suwałki" i Jacek Roszkowski z Prawa i Sprawiedliwości wystąpili do Czesława Renkiewicza, prezydenta Suwałk z interpelacją ws. powołania osoby zajmującej się szeroko rozumianą ochroną zdrowia mieszkańców Suwałk. Jak przekazali w piśmie:  Czujemy potrzebę powołania osoby, która będzie opiekunem naszego zdrowia w ramach kompetencji samorządu, będzie przedstawiała mechanizmy i sposoby włączenia się Miasta Suwałki w dbanie o zdrowie naszych mieszkańców, zgodnie i w granicach obowiązującego prawa. 

 

Do zadań osoby zatrudnionej miało należeć między innymi: prowadzenie spraw związanych z opracowywaniem i  wdrażaniem polityki zdrowotnej, prowadzenie procedur konkursowych celem wyłonienia realizatorów polityki zdrowotnej, przygotowywanie umów na realizację programów, monitorowanie i rozliczanie z  realizacji zawartych umów, opracowywanie raportów, informacji i sprawozdań z  realizacji programów polityki zdrowotnej, współpraca z ekspertami i konsultantami z różnych dziedzin medycyny i realizacja procedur konkursowych dotyczących powierzania organizacjom pozarządowym zadań publicznych w zakresie ochrony i  promocji zdrowia oraz działalności leczniczej.

 

W odpowiedzi Czesław Renkiewicz przekazał, że w 2018 roku naczelnik wydziału Wydziału Spraw Społecznych, który zajmuje się problematyką zdrowia mieszkańców, wnioskował o zwiększenie wymiaru etatów w wydziale pod kątem wzmocnienia działań dotyczących zdrowia publicznego. W konkursie w pierwszym terminie naboru nie było ofert, w drugim terminie wpłynęła jedna oferta (specjalista dietetyk) nie mająca doświadczenia w wykonywaniu działań ukierunkowanych na programy ochrony zdrowia. Konkurs został więc powtórzony i tym razem rozstrzygnięty. Szeroko rozumianą ochroną zdrowia zajmie się suwalczanin Łukasz Mazalewski znany m.in z prowadzenia portalu internetowego "Kurier Suwalski".

 

- Łukasz Mazalewski ukończył studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku na Wydziale Nauk o Zdrowiu w obszarze nauk medycznych i nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej i nauk społecznych. Ponadto kandydat posiada szkolenia z zakresu aktywizacji osób wykluczonych społecznie, streetworkingu, jak również dyplom instruktora terapii zajęciowej i terapii uzależnień. Kandydat posiada ponad 8-letnie
doświadczenie zawodowe związane z szeroko pojętym zdrowiem publicznym. Kandydat podczas rozmowy kwalifikacyjnej wykazał się wiedzą merytoryczną z zakresu ustaw objętych ogłoszeniem konkursowym oraz niezbędną wiedzą wymaganą na danym stanowisku i znajomością procedur obowiązujących w samorządzie. Wiedza, doświadczenie oraz znajomość zagadnień dotyczących obecnej pracy prognozują prawidłową realizację planowanych zadań na stanowisku
- czytamy w uzasadnieniu decyzji.  

10 Komentarzy

no to kuriersuwalski będzie teraz obiektywnym medium, patrzącym na ręce władzy. Jaja na całego.

No to wszystko jasne. "Ojciec miasta", " Słońce Suwałk", "Suwalski zbawiciel", takie tytuły niebawem będą w Kurierze Suwalskim. A wszystko to za nasze pieniądze !  Panie Prokuratorze, masz pan gotowca, zacznij tylko działać. 

Korupcja, korupcja i jeszcze raz korupcja. 

W imię Jezusa

04/03/2021

Masto Suwałki (jako instytucja samorządowa) nie ma szpitala, żednej przychodni, nie zatrudnia lekarzy, pielęgniarek ani ratowników. Jedyną aktywnością w ochronie zdrowia jest odpłatne zlecanie szczepień na grypę i HPV.

Wstyd Wysoka Rado i Panie Prezydencie, wstyd....

Wynagrodzenie specjalisty od nie wiadomo czego pochłonie kilkadziesiąt tysięcy

 rocznie ile za to można kupić sprzętu ?

Co robią inni urzędnicy których podobno jest nadmiar?

Wygląda to bardzo źle.

Panowie! Obudźcie się

strzała

04/03/2021

Obajtek z Orlenu kupił sporą część portali lokalnych. Nasz prezydent próbuje dogonić PIS. Za środki mieszkańców radio5 robi mu "łaskę"  a teraz "kupił" sobie redakcję lokalnego kuriera. To że jest ewidentny konflikt interesów to chyba nikogo nie interesuje. Z drugiej strony to niszowe media więc do przyszłych wyborów średnio się przyda :-))

A ja gratuluję wygrania konkursu i życzę sukcesów na nowej ścieżce kariery zawodowej.

Człowiek renesansu!

05/03/2021

Aha, no jasne, czyli po skończonych studiach z ochrony zdrowia normalnie pracuje się w redakcji portalu żeby później to jakże cenne doświadczenie wykorzystać na stanowisku specjalisty w ratuszu, i tak kochani siedzi się w tzw ciepłej zupie: trzynastki, jubileuszówki, urlopiki, chorobowe, covidove, ecie pecie, premia leci, bony na święta, wczasy pod gruszą odrobina wazeliny, dobry artykulik tu tam, siam i można świat doganiać, parę podkładek korespondencyjnych kursów pięknie brzmiących w nazwie oczywiście zagramanicznie brzmiących takich sobie koszałków opałków streetworkingów i innych bzdur do tego wykuty na blaszkę gotowiec ze znajomości ustaw i pracusia jest...a czy ten człowiek ma jakiekolwiek doświadczenie w pracy systemu ochrony zdrowia?! na tzw odcinku? bo żeby coś nadzorować to trzeba wiedzieć jak to funkcjonuje, teoria to nie wszystko a tym bardziej taka poparta doświadczeniem portalowo-internetowym, jakaś specjalizacja może?! już nie mówię lekarz, bo ten z pracą w szpitalu jest związany godzinami pracy czy to na oddziale czy praktyce ale chociażby pielęgniarka po studiach, tyle jest ludzi po wyższych studiach ze specjalizacjami!!! czy to epidemiologicznymi czy chorób zakaźnych wystarczy w szpitalu się rozejrzeć, no ale jest jeden jedyny człowiek renesansu, dzięki Bogu że tak wszystko się dobrze ułożyło, konkurs też się dobrze ułożyło, wszyscy są zadowoleni! 

Może i wolne, ale za kasę zrobią wszystko. Najlepszym przykładem radio5 ( Panie Piotrze, są granice). Teraz też kurier suwalski będzie pisał peany na cześć ratuszowego namiestnika. Ratuszowi klakierzy zagłuszają głos społeczeństwa, głos rozsądku. Ktoś napisał "Słońce Suwałk", i niestety , do tego zmierzamy. 

Lodzia

07/03/2021

Czy ten dochtór ordynuje zdalnie? - ludek ciekaw. Wówczas lepiej posłać po szeptuchę. Okadzi ziołami. Na podmiejskich polach rośnie piołun i macierzanka. Odczyni choroby. Będzie szczepił? Punktów covidowych w mieście mało. Zresztą lokalne PiS ma dryg do egzorcyzmowania.

Dodaj komentarz