Sto par otrzymało medale na 50-lecie pożycia małżeńskiego

Medale z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego odebrały aż sto par

 

Wyjątkowa uroczystość odbyła się w czwartek (14.03) w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w Suwałkach. Medale z okazji 50-lecia pożycia małżeńskiego odebrało aż sto par. 

 

Odznaczenia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za 50 lat wspólnego życia w małżeństwie odebrały kolejne pary z Suwałk. Suwalski Ratusz cyklicznie organizuje tego typu uroczystość, jednak zazwyczaj honorowe odznaczenia odbiera kilka bądź kilkanaście par. Tym jednak razem zgłosiło się aż sto par. W związku z tym uroczystość została przeniesione z sali w Urzędzie Miasta do auli w Państwowe Szkole Muzycznej. Medale wręczane były też w dwóch turach - porannej i popołudniowej. Pamiątkowe odznaczenia wręczał zebranym Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk. 

- Każdego roku w Ratuszu co kilka miesięcy wręczaliśmy dla pięciu, dziesięciu par, medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Natomiast ponad 1,5 roku temu przekazaliśmy taką informację dla naszych mieszkańców, że zbliża się jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego. Zostaliśmy zaskoczeni odpowiedzią zwrotną i zainteresowaniem otrzymania takiego medalu. Później była procedura wystąpienia z wnioskami o przyznanie tych medali i dwa miesiące temu te medale do nas dotarły.  Wobec tego dziś z wielką przyjemnością je wręczamy. Musieliśmy zmienić lokal z sali w Ratuszu na Państwową Szkołę Muzyczną, która użyczyła nam sali i tu dokonamy tej ceremonii wręczenia medali, dziękując za ich wytrwałość, za to, że stanowią dobry przykład dla młodego pokolenia. Mamy tu związki małżeńskie zawierane na przestrzeni kilku lat, nie tylko dokładnie w roku 1974. To były lata kiedy był wyż demograficzny, rodziło się znacznie więcej dzieci. Wtedy też rozwijały się Suwałki i wiele osób do nich przyjeżdżało i tu zamieszkało. Dla nas to wielka radość i przyjemność, że od czasu do czasu możemy wręczyć tego typu odznaczenia. 

5 Komentarzy

konstytucji:))), ktoś ci chyba złamał życiorys, niedorobiony znawco konstytucji spod ośmiu gwiazdek.

Anonymous

15/03/2024

Rok mieliśmy 50 kilka w Mińsku mazowieckim nie ma dla nas odznaki bo nie było komu się tym zająć za co biorą pieniądze wzstyd jak nn urząd tak traktują ludzi

Dodaj komentarz