Pożar sauny i budynku gospodarczego

Pożar sauny w Kaletniku i budynku gospodarczego w Błaskowiźnie

W ostatni weekend suwalscy strażacy interweniowali przy usuwaniu kilkunastu zdarzeń, a do najgroźniejszych należał pożar sauny w Kaletniku i budynku gospodarczego w Błaskowiźnie.

 

Zgłoszenie o pierwszym zdarzeniu wpłynęło w sobotę (06.02) o godzinie 2.42. Dyżurny suwalskich strażaków zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 2 oraz OSP w Kaletniku. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia pierwszej jednostki ochrony przeciwpożarowej stwierdzono, że pożarem objęty jest drewniany budynek sauny i nie stwierdzono osób poszkodowanych. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli dopływ energii elektrycznej i podali dwa prądy wody na palący się obiekt. Następnie przystąpili do prac rozbiórkowych konstrukcji budynku w celu odsłonięcia zarzewi ognia i ich dogaszenia. W działaniach uczestniczyło dziesięciu strażaków PSP i OSP.

 

Informacja o drugim zdarzeniu wpłynęła w niedzielę (07.02) tuż po godzinie 6.00. Po przybyciu pierwszego zastępu ochrony przeciwpożarowej na miejsce zdarzenia stwierdzono, iż pali się budynek magazynowy. W pierwszej fazie działań druhowie z OSP w Jeleniewie podali dwa prądy wody na palący się obiekt, a po przybyciu kolejnych sił i środków podano kolejne trzy prądy, dwa w natarciu, a jeden w obronie budynku ze składem drewna, który znajdował się bezpośrednio przy obiekcie objętym pożarem. Miejsce zdarzenia zabezpieczono i ustalono, że nie ma osób poszkodowanych, a po stłumieniu ognia przystąpiono do dogaszania pogorzeliska. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jednostki OSP z Jeleniewa, Bachanowa, Gulbieniszek i Podwysokiego Jeleniewskiego, łącznie 21 ratowników.

 

Dodaj komentarz