B-Dent
ul. Bydgoska 30, 16-400 Suwałki
 • Poniedziałek - piątek: 11.00 - 18.00
 • Sobota: po uzgodnieniu
 • Niedziela - nieczynne

Stomatologia B-Dent Barbara Waraksa - Jatowczyc

Najtrudniejszy pierwszy krok

 

By ten pierwszy krok nie wiązał się z bólem ważne jest wyrobienie nawyku wizyt kontrolnych i profilaktycznych już od lat dziecięcych. Warto przeprogramować "strach przed dentystą" na "spotkanie z lekarzem doradcą do spraw zębowych".

 

INWESTUJMY W SWOJE ZDROWIE.

Zapraszam do gabinetu dzieci i dorosłych od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-18.00, sobota po uzgodnieniu.

 

O NAS

Gabinet istnieje od 1991 roku. Doświadczenie zdobyte przez ten czas oraz liczne kursy i szkolenia podnoszą kwalifikacje oraz dostarczają aktualnej wiedzy.

 

USŁUGI:

 • Profilaktyka
  Dzięki wizytom kontrolnym co 4 - 6 miesięcy u dzieci oraz nie rzadziej niż co 6 - 12 miesięcy w przypadku osób dorosłych, można przeprowadzić zabiegi profilaktyczne (lakierowanie, lakowanie), instruktaże higieny, profilaktykę ortodontyczną (nawyki, wady zgryzu), profilaktykę paradontologiczną (czyszczenie zębów z osadów i kamienia).

 

 • Stomatologia zachowawcza i kosmetyczna
  Rozpoznanie ubytku próchnicowego daje możliwość naprawienia szkody w tkankach zęba. Im wcześniej zdiagnozujmy próchnicę tym bardziej efektywne będą nasze działania.
  Początkowa lub mała zmiana próchnicza to krótki zabieg i niewielka ingerencja w tkanki zęba. Ale i te głębokie ubytki nie muszą być wyrokiem stawianym na ząb. Dzięki nowoczesnym preparatom, miazga może długo zachować swoje właściwości a w przypadku nieodwracalnych w niej zmian chorobowych, ząb można leczyć kanałowo.
  Zachowanie uzębienia do bardzo późnego wieku to cel zarówno pacjenta jak i lekarza Go leczącego.

 

 • Implantologia
  Nie zawsze udaje się zachować zęby w jamie ustnej. Pojedyncze braki, braki całkowite i słabe utrzymanie protez zębowych, inne względy społeczne i zawodowe często wymagają zaawansowanych procedur chirurgii implantologicznej.

 

 • Protetyka
  Dla tych którzy z różnych powodów mają braki w uzębieniu rozwiązaniem będą korony, mosty, protezy. To Państwo zdecydujecie czy ma to być porcelana czy może podbudowa z cyrkonu; proteza osiadająca, szkieletowa a może oparta na implantach.

 

 • Laseroterapia
  Zdarza się, że po usunięciu zęba rana goi się długo i jest bardzo bolesna. Oprócz miejscowych opatrunków do "suchego", "zakażonego" zębodołu, można włączyć zabiegi laserem biostymulacyjnym, który zmniejsza lub znosi odczuwanie silnego bólu, znosi stan zapalny i przyspiesza gojenie rany.
  Zabiegi takie można stosować przy zaostrzonych zapaleniach dziąseł i przyzębia , zmianach błony śluzowej pochodzenia wirusowego i bakteryjnego, nadwrażliwości szyjek i odsłoniętych korzeniach.

 

 • Diagnostyka rentgenowska
  Dzięki nowoczesnej radiowizjografii dawka promieniowania jest bardzo mała a stosowanie ochrony indywidualnej pacjenta , czyni ten zabieg bezpiecznym.

 

DOJAZD:

Droga dojazdu / dojścia do gabinetu:

 • Jadąc w kierunku Augustowa ul. Wojska Polskiego, pierwsza ulica w prawo za salonem Skody
 • Jadąc autobusem komunikacji miejskiej, linia nr 11 przystanek Bydgoska - gabinet po drugiej stronie ulicy
 • Jadąc autobusem komunikacji miejskiej, linia nr 19, 10 przystanek Wojska Polskiego / Bydgoska - w dół ulicy ok. 200 metrów

 

KONTAKT:

Stomatologia B-Dent
ul. Bydgoska 30
16-400 Suwałki
Tel. 87 56 55 105, 607 228 128
mail: [email protected]


Profilaktyka, stomatologia zachowawcza i estetyczna, implanty, protetyka, RTG cyfrowe.


Gabinet czynny od poniedziałku do piątku w godz. 11.00 - 18.00
Sobota po uzgodnieniu.